Raciborzanie pełni wrażeń

0

Od piątku raciborzanie mogą odczuć to, co wyświetlane jest na ekranie łącznie z panującą tam pogodą, zapachem i innymi efektami specjalnymi. Wszystko za sprawą mobilnego kina 5D, które stanęło przy Galerii Młyńskiej.

Kino stacjonowało będzie przy Galerii Młyńskiej do niedzieli, 25 września. Przez cały dzień wyświetlane są trzy filmy: "Asylum", "Zemsta królika" oraz "Robin Hood". Seanse nie trwają tak długo, jak na filmach pełnometrażowych, bo jedynie około 20 minut. Jednak i tak cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem raciborzan. – Cały czas ktoś podchodzi, aby kupić bilet lub wymienić paragon na bilet. Jest naprawdę spore zainteresowanie, szczególnie jeśli chodzi o film "Asylum" – dowiedzieliśmy się na stoisku z biletami w Galerii.

- reklama -

 

Punkt, w którym można kupić bilety na seans 5D, znajduje się w Galerii Młyńskiej
na poziomie 0, obok kiosku z gazetami.
 

Jednorazowo do kina może wejść 16 osób. Bilet można dostać za darmo przy zakupach powyżej 50 zł w jednym ze sklepów w Galerii Młyńskiej. Można też oczywiście go kupić. Koszt jednego biletu to 20 zł. Nie jest to mała kwota biorąc pod uwagę to, że seans trwa 20 minut. Sprawdziliśmy więc czy warto wydać 20 zł i wybrać się na seans do kina 5D.

 

 

Wybraliśmy się na film "Asylum". Już po wejściu do środka można przeżyć nie mały szok. Z zewnątrz kino wygląda na mniejsze, a w środku wszystko jest takie, jak być powinno. Każdy otrzymuje specjalne okulary. Ekran jest blisko miejsc siedzących, co zwiększa efekty trójwymiaru. – Nigdy nie byłam jeszcze na filmie 5D. Nie wiem czego się spodziewać – mówiła jedna z obecnych na sali osób. Przez cały czas trwania filmu czuć było napięcie, bo film wypełniony był do granic możliwości przeróżnymi efektami. Cała platforma drgała i podskakiwała wraz z pneumatycznymi fotelami i podłogą, a wiatr nie tylko targał włosami, ale również smyrał po różnych częściach ciała. Dziewczyny zamykały oczy i piszczały kiedy pod nogami "przebiegały im szczury" lub gdy "wszyscy zaczęli spadać, bo zarwała się podłoga".

 

 

 
 

Akcja filmu toczyła się także w płonącym pomieszczeniu. W powietrzu unosił się zapach spalenizny. Kiedy bohater przeniósł się na podwórko, na ludzi zaczął padać delikatny deszcz, tak jak w filmie. Po 20 minutach film się skończył, ale nikt nie czuł niedosytu. Film dostarczył tylu wrażeń, że czas, chociaż wydaje się za krótki, spędzony w sali kinowej zupełnie wystarczy. – Było super. Niesamowite efekty. Polecamy wszystkim, aby przyszli do tego kina, bo nie wiadomo, kiedy znowu będzie taka okazja w Raciborzu – mówili po wyjściu z kina raciborzanie. Kino przy Galerii Młyńskiej stało będzie do niedzieli. Polecamy i w imieniu organizatora, Galerii Młyńskiej, zapraszamy na seanse.

 

Repertuar kina 5D sprawdź > TUTAJ.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here