100-lecie „Strzechy” – co jeszcze w ten weekend?

0

W Atmosfear zagra Alcoholica. W sobotę w Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy, a w niedzielę wystąpi tam Maria Meyer. W Rydułtowach zaprezentuje się kabaret Łowcy.B, a w raciborskiej Bibliotece Klub Poezji "Atlantyda".

23 września: Alcoholica w Atmosfear

- reklama -

W piątek, 23 września o godzinie 19.00 w pubie Atmosfear będziemy mieli okazję posłuchać największych przebojów zespołu Metallica w wykonaniu świetnego coverbandu Alcoholica. Wstęp 8 zł. Ostre brzmienie zespołu Metallica sprawiło, że kilku muzyków, postawiło naśladować swoich idoli. Tak 5 lat temu powstał zespół AlcoholicA. Założenie coverbandu zespołu Metallica było w przypadku miłośników Heavy Metalu przemyślaną decyzją.  Każdy występ jest dla grupy ogromną przyjemnością. Członkowie coverbandu lubią wszystkie wykonania swoich mistrzów, dlatego też prezentują cały repertuar zespołu . W obecnym składzie grają 1,5 roku i ten czas spożytkowali na dopracowanie oferty. Odpowiednie przygotowanie materiału który grają, pochłania ich bez reszty. Jak mówią: „granie muzyki zespołu Metallica to zaszczyt i powód do dumy”. Zapewne ta duma sprawiła, że mogą pochwalić się naprawdę dobrymi występami.

 

 

 

 

 

23 września: Wernisaż wystawy w Muzeum

23 września o godzinie 17.00 w Muzeum przy ulicy Gimnazjalnej 1 w Raciborzu odbędzie się otwarcie wystawy ze zbiorów własnych "Od kołyski do grobu – obrzędowość rodzinna na ziemi raciborskiej". Wstęp wolny.

23 września: Mistrzostwa świata w kapsle

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej  zaprasza dużych, średnich i małych na pierwsze otwarte Mistrzostwa Świata w kapsle. Impreza odbędzie się w piątek 23 września. Początek o godzinie 16.30. Zapisy od godziny 16.00.

23 września: Atlantyda w Bibliotece

23 września o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza 12 odbędzie się koncert Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda" pt. "Balladowo mi…". Wstęp wolny. W programie m. in. piosenki z koncertu jubileuszowego, repertuar Zaduszek Poetyckich, autorskie piosenki Hanny Bratkowskiej, piosenki dla Jana Pawła II oraz wiele innych. Klub Poezji Śpiewanej "Atlantyda" działa od 13 lat przy Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorką zespołu jest Irena Hlubek. „ATLANTYDA” skupia wokół siebie młodzież śpiewającą i grającą na instrumentach, jak również piszącą własne teksty czy muzykę.

24 września: 100-lecie "Strzechy"

24 września o godzinie 16.00 w Domu Kultury przy ul. Londzina odbędzie się uroczystość z okazji 100-lecia "Strzechy". W programie uroczystości: msza św. w Kościele św. Mikołaja, otwarcie wystawy fotograficznej, akademia okolicznościowa, spektakl "Zolyty i wesele raciborskie" wg. Romana Masarczyka, zabawa ludowa.

24 września: Łowcy.B w Rydułtowach

24 września o godzinie 19.30 w sali teatralnej Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks" odbędzie się występ kabaretu Łowcy.B. Bilety na występ w cenie 45 zł. Łowcy.B to kabaret z Cieszyna. Powstał w 2002 roku. Tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują absurdalny humor (zob. teatr absurdu) z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi. W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa  razy wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

 

 

 

 

24 września: Mech na Końcu Świata

24 września o godzinie 19.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" w Raciborzu wystąpi zespół Mech. "Piłem z diabłem bruderszaft" i "Czy to możliwe?" – to największe ich przeboje. Mech (pierwotnie jako Zjednoczone Siły Natury "Mech") powstał w Warszawie w 1977 r. z inicjatywy Macieja Januszko i Roberta Milewskiego. Zespół zawiesił działalność w 1987 i został reaktywowany w 2004. Powrót nastąpił z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W nowym składzie oprócz Macieja Januszko (śpiew), znaleźli się: Piotr "Dziki" Chancewicz – gitary (ex- Syndia, Agency, BO-Session, Dogbite), Krzysztof Najman – bas (Closterkeller, Tadeusz Nalepa, John Porter Band, Virgin) oraz Piotr "Posejdon" Pawłowski – perkusja (ex Closterkeller, John Porter Band, Virgin).

25 września: Motocyklowe Nieszpory Dziękczynne

25 września w Kościele św. Mateusza i Macieja w Brzeziu odbędą się Brzeskie Motocyklowe Nieszpory Dziękczynne. Motocykliści wyruszą o godzinie 15.30 z Placu Długosza w Raciborzu. Nieszpory odbędą się o godzinie 16.30. Natomiast o godzinie 17.00 w restauracji Finezja odbędzie się biesiada. Organizatorem Nieszporów jest grupa SRC Motocykle Racibórz. Nieszpory Motocyklowe wspierają: Portal raciborz.com.pl, bp – serwis kserokopiarki oraz restauracja Finezja.

 

 

 

25 września: Muzyka w starym opactwie

25 września o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu "Muzyka w staryn opactwie". Wystąpią – Gliwicki Zespół Chorałowy, Chór Parafii św. Anny w Babicach oraz Brygida Tomala. Honorowy Patronat nad imprezą objął Ordynariusz Diecezji Gliwickiej JE Ks. Biskup Jan Wieczorek oraz Starosta Raciborski, Adam Hajduk. Wstęp wolny.

25 września: Niedziela w Muzeum

Muzeum w Raciborzu zaprasza na "Niedzielę z Marią Meyer". Recital i spotkanie z aktorką odbędzie się 25 września w godzinach od 15.00 do 18.00. Akompaniament na fortepianie – Ewa Zug. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here