Pogranicznicy uniemożliwili fikcyjne małżeństwa

0

Warszawa, Wrocław, Racibórz. Akt oskarżenia w sprawie fikcyjnych małżeństw Nigeryjczyków z Polkami. Prowadzone przez Straż Graniczną z Raciborza śledztwo znajdzie sądowy finał.

12 osób, w większości mieszkańców Wrocławia, zostało oskarżonych w sprawie umożliwiania Nigeryjczykom nielegalnego pobytu w Polsce poprzez fikcyjne małżeństwa z obywatelkami Polski. Sporządzony przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ akt oskarżenia, to wynik śledztwa prowadzonego przez Śląski Odział Straży Granicznej w Raciborzu.

- reklama -

 

Aktem oskarżenia zostało objętych: 10 Polek, 1 Polak oraz 1 obywatel Nigerii. Osoby te, działając w celu osiągania korzyści majątkowych, dopuściły się czynów zabronionych polegających na umożliwieniu 7 cudzoziemcom narodowości nigeryjskiej pobytu na terytorium Polski wbrew przepisom.

 

Wśród oskarżonych jest 7 Polek, które skuszone obietnicą łatwego zarobku zawarły z obywatelami Nigerii fikcyjny związek małżeński bagatelizując wynikające z tego konsekwencje, nie tylko natury prawnej. Większość z nich składała ponadto fałszywe zeznania w prowadzonych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki postępowaniach administracyjnych o udzielenie zgody cudzoziemcom na zamieszkanie w Polsce. Pozostali oskarżeni, swoim działaniem nakłaniali i pomagali w zawieraniu fikcyjnych, polsko-nigeryjskich małżeństw, których celem była legalizacja pobytu cudzoziemców na terytorium Polski.

 

Na ślad przestępczej działalności trafili funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie prowadzonej na Śląsku innej sprawy związanej z bezprawną legalizacją pobytu cudzoziemców. Śledztwo trwało ponad rok. Akt oskarżenia, sporządzony na podstawie zebranego przez Straż Graniczną materiału dowodowego, trafi teraz do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia.

SG

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here