Wojaże zawodników „Dębu”

0

Aż ośmiu zapaśników z Brzeźnickiego Klubu wywalczyło sobie awans do tegorocznych Mistrzostw Europy i Świata. Największe zaufanie władz PZZ otrzymał Sebastian Jezierzański.

Doceniając jego tegoroczne osiągnięcia w zawodach krajowych i Międzynarodowych, trener Kadry Narodowej, Marek Garmulewicz powołał tego młodego zawodnika (tegoroczny junior) w skład reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbyły się 28-30 marca w Niemieckiej miejscowości Dortmund. Była to doskonała okazja konfrontacji z najlepszymi zawodnikami kontynentu. Jednak już w pierwszej walce spotkał się z bardzo dobrym zawodnikiem z Bułgarii, K.Terzievem, któremu uległ po wyrównanej walce na punkty. Sebastian powołany został również w skład reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbyły się 25-26 czerwca br. w Serbii, oraz Mistrzostwa Świata Juniorów, 24-28 sierpnia w Rumunii, gdzie zdobył  9 miejsce. I chociaż w tych Mistrzostwach nie udało mu się wywalczyć znaczącego miejsca, to jednak lekcja nauki jaką otrzymał startując w tych Mistrzostwach,  procentować będzie  w najbliższej przyszłości. W chwili obecnej zawodnik ten jest studentem II roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

- reklama -

 

Sara Jezierzańska natomiast  zaliczyła start w tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorek, które odbyły się 23-27 czerwca w Serbii, gdzie zajęła 5 miejsce, a była dosłownie o krok od zdobycia 3 miejsca, gdyż na 10 sekund przed zakończeniem 2 rundy walki z Niemką, K. Henke to ona była brązową medalistką tych Mistrzostw, jednak chwila dekoncentracji Sary, Niemka wykonała akcję na 1 punkt i to ona została brązową medalistką. Szansę startu w tych Mistrzostwach otrzymała również Justyna Ratyńska, w kat. 59kg, zajmując 15 pozycję.

Sara Jezierzańska ponadto powołana została do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorek, które odbyły się 26-30 lipca w Rumunii, gdzie zajęła 10 miejsce, ulegając nieznacznie w pierwszej walce zawodniczce z Kanady. Sara jest zawodniczką bardzo pracowitą, o dużych możliwościach psychofizycznych, oraz wzorową uczennicą. W tym roku rozpoczęła studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Nominację do udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów  (10-12.09.11r. Warszawa) wywalczył sobie również Nataniel Ostrowski (złoty medalista tegorocznej OOM), który zajął  ostatecznie 12 miejsce. Natomiast do udziału w Mistrzostwach Świata Kadetów (23-27.08.11r Węgry) powołanie otrzymał brązowy medalista tegorocznej Olimpiady Młodzieży, Mateusz Kampik. Były to pierwsze starty tych młodych zawodników w tak ważnych imprezach. Dlatego też trudno było oczekiwać znaczących wyników.

Jak mówi Prezes Hubert Skornia, marzeniem każdego sportowca jest możliwość reprezentowania kraju w najważniejszych imprezach. Tę  możliwość wywalczyli sobie w tym roku młodzi zapaśnicy z Brzeźnicy, trenowani przez Krzysztofa Ołenczyna. Może rezultaty nie były jeszcze zbyt zadowalające, to jednak potencjał jaki tkwi w tych zawodnikach trzeba umiejętnie rozwijać i należycie docenić. Sporty walki wymagają bowiem ogromnej pracy i wielkiego zaangażowania. Jednak aby osiągnąć najwyższy cel, nieodzowna jest również  pomoc instytucji samorządowych.

W dniach 23-24 września w Raciborzu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Kadetek w zapasach kobiet. W grupie Juniorek, Sara Jezierzańska zajęła 1 miejsce w kat. 51 kg wygrywając w walce finałowej z Niemką Peggy Kenn. Pierwsze miejsce w kat. 63 kg zajęła również Justyna Ratyńska po bardzo efektownej walce finałowej z Czeszką Adelą Hanzlikovą. Nikola Chluba w wadze 59 kg zajęła V miejsce. W klasyfikacji klubowej „Dąb” zajął 4 miejsce.

Natomiast w grupie kadetek Brzeźnica wystawiła  dwie zawodniczki, Joanna Wiśniewska, 5 miejsce w kat. 56 kg, oraz Agata Tatar, również 5 miejsce w kat 65 kg. W dniach 24.09  w Myślenicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym, wchodzące w skład współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W Turnieju tym startowało 4 młodych zawodników z „Dębu”. W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęli ,Patryk Ołenczyn  i Michał Kampik. Drugie miejsce zajął Patryk Gołuchowski, natomiast Tomasz Garbarz 3 miejsce.

 

LKS "Dąb" Brzeźnica

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here