Przedsiębiorcy Raciborza, Żor i Wodzisławia integrują się

0

29 września Raciborska Izba Gospodarcza zorganizowała Piknik Śląskiego Partnerstwa Gospodarczego, (zdjęcia) podczas którego uroczyście wręczono certyfikaty nowym członkom. Zobacz WIDEO z pikniku.

- reklama -

W programie imprezy, oprócz wręczenia certyfikatów i prezentacji Silvan Spa na temat zdrowia, nowo powstającego w budynku po przychodniach lekarskich przy ul. Ludwika/Woj. Polskiego hotelu Racibor oraz prelekcji firmy Magatherm o tanim cieple elektrycznym, zapewniono gościom jeszcze inne atrakcje. 


 

Gości bawił pokaz pięknego tańca orientalnego w wykonaniu tancerek grupy Tahiry, był pokaz sztuk walki KUNG FU I WUSHU w wykonaniu członków grupy SURVIVAL, można było przejechać się i nawet poprowadzić quada, a na koniec pokaz fire show. Z kolei właściciel Pałacyku Zbigniew Woźniak opowiedział o losach związanych z historią Pałacu i umożliwił uczestnikom pikniku jego zwiedzanie.

 

 

 

Oficjalne zawiązanie "Śląskiego Partnerstwa Gospodarczego" odbyło się 9 maja 2011 w hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim w trakcie zorganizowanej konferencji "Nowa jakość współpracy – Śląskie Partnerstwo Gospodarcze". Członkowie Założyciele Partnerstwa to: Forum Firm Miasta Radlin, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, Raciborska Izba Gospodarcza , Żorska Izba Gospodarcza, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śl., Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu oraz Cech Rzemiosł Różnych w Żorach.

 

 

W najbliższym czasie ŚPG zaplanowało do realizacji dwa projekty w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci: pierwszy z nich to projekt pn. "Mobilność na rzecz uelastycznienia systemów kształcenia zawodowego" obejmuje wymianę doświadczeń pomiędzy ekspertami z Polski, Niemiec i Portugalii w zakresie poradnictwa zawodowego, opracowywania programów edukacyjnych, dopasowywania  kierunków kształcenia zawodowego i programów nauczania do popytu na określone kwalifikacje na regionalnym rynku pracy. Na tygodniową wymianę do Niemiec i Portugalii wyjedzie grupa specjalistów z dziedziny kształcenia i szkolenia zawodowego tj. nauczyciele, dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, szkoleniowcy oraz osoby odpowiedzialne za szkolenia w MŚP i kadra zarządzająca MŚP. Drugi z projektów pn. "Wspieranie mobilności pracowników 45+ na europejskim rynku pracy" przewiduje wyjazd pracowników MŚP i osób prowadzących własną działalność gospodarczą (w wieku powyżej 45 roku życia) na dwutygodniowe staże zawodowe do niemieckich przedsiębiorstw z terenu Turyngii.

 

Oba projekty są realizowane przy wsparciu finansowym Wspólnot Europejskich.

 

Zobacz fotorelację z pikniku gospodarczego w Wojnowicach.

 

 

/w/

 

Patronat medialny nad imprezą miały Raciborskie Media

 

 

       

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here