Kandydaci do Sejmu i Senatu o walce z bezrobociem

0

Jak walczyć z bezrobociem? – Pomagać  i nie przeszkadzać – uważa Grzegorz Dziewior z Prawa i Sprawiedliwości. Zobacz co inni kandydaci mieli do powiedzenia w tej sprawie podczas debaty wyborczej.

Temat bezrobocia był jednym z kilku poruszanych, podczas debaty przedwyborczej "Dobra Ojczyzny". – Należy stworzyć odpowiednie warunki. Tak, by młodzi ludzie chcieli inwestować w naszym kraju. Przede wszystkim należy uprościć procedury zakładania działalności gospodarczej – mówiła Małgorzata Lenart z Prawa i Sprawiedliwości. Zgodził się z nią kandydat PJN do Sejmu, Adam Gawęda. – Szybkie otwarcie firmy to podstawa. Urzędnicy stawiają bariery młodym przedsiębiorcom – twierdzi. Dodał też, że przedsiębiorcy muszą mieć tanie kredyty.

- reklama -

Z innej strony do tematu podszedł Henryk Siedlaczek: – Istotna jest tutaj edukacja. Trzeba monitorować potrzeby rynku pracy i na takich kierunkach kształcić młodzież. Na inny pomysł wpadł Adam Hajduk. Kandydat na senatora chce, aby przedsiębiorcy nie musieli płacić podatków od młodych ludzi, których zatrudniają. Piotr Chmielowski uważa że to wszystko wina ZUSu. – Bezrobotny nie ponosi obciążeń ZUS-owskich. ZUS to choroba. Wolimy pracować na czarno. My proponujemy indywidualizację składek emerytalnych. Wszystkie menele będą musiały znaleźć pracę – mówił.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here