Hattrick Żelazko, Unia sprowadza Górnika na ziemię

W hicie VII kolejki Ekstraligi piłkarki RTP Unii pokazały Górnikowi Łęczna kto jest mistrzem kraju, a kto do tytułu pretenduje. Ozdobą spotkania były akcje, po których padły gole

Mecz z Górnikiem miał pokazać, jak na formę unitek wpłynęły ostatnie zawirowania z trenerami. Trudno o lepszą okazję, bo do Raciborza przyjechał lider Ekstraligi, niepokonany dotąd jesienią zespół aspirujący do detronizacji raciborzanek. Te jednak niewiele sobie z tego robiły. Od początku rzuciły się do ataku, nie schodząc prawie z połowy rywalek. Akcje Unii wyglądały jednak dobrze tylko do pola karnego Górnika. W decydującej fazie brakowało albo precyzji, albo wykończenia, albo świetnie na swoim przedpolu grała bramkarka gości.

Sporą chęć do gry wykazaywały zwłaszcza Chinasa i Bojdova, co rusz szarpiąca prawą stroną. Po kwadransie gry akcje zaczęły się wreszcie zazębiać, niemniej na gole przyszło poczekać do 33 minuty, kiedy to Anna Żelazko po ładnej zespołowej akcji całej drużyny przytomnie przerzuciła piłkę nad bramkarką. Cztery minuty później Tarczyńska po zgraniu Chinasy z pierwszej piłki wykończyła kolejną szybką zespołową akcję. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa, w której przewaga Unii ani na moment nie podlegała dyskusji. Górniczki nie potrafiły poważnie zagrozić bramce Darii Antończyk, fragmentami mając nawet kłopoty z wyjściem z własnego pola karnego.

Drugą część z większym animuszem rozpoczęły przyjezdne z Łęcznej, rzucając do ataku większą ilość zawodniczek. Otworzyło to Unii okazje do kontrowania i na efekty nie przyszło długo czekać. w 52 minucie znów po koronkowej kontrze całego zespołu i kilku podaniach z pierwszej piłki akcję wykończyła Żelazko. W 60 minucie kopia akcji sprzed paru minut: szybko wymieniona seria podań na jeden kontakt i znów Żelazko znalazła się tam, gdzie powinna. I choć rywalki ambitnie do końca próbowały zdobyć honorową bramkę, a kibice na Zamkowej domagali się kojenego trafienia dla unitek, do końca wynik nie uległ już zmianie.

RTP Unia Racibórz – Górnik Łęczna 4 – 0 (2- 0)

1-0 Anna Żelazko 33', 2-0 Agata Tarczyńska 36', 3 – 0 Anna Żelazko 52', 4 – 0 Anna Żelazko 60'

RTP Unia: Antończyk- Leśnik, Mika,Konsek- Chudzik, Landeka (Sosnowska 65'), Pożerska, Bojdova (Krupa 75')-Żelazko-Chinasa, Tarczyńska (Wiśniewska 65')