Spała za mocna dla Rafako

Siatkarze KS AZS Rafako po zwycięstwie w pierwszej kolejce liczyli dziś na kolejne zwycięstwo i dobry początek sezonu. Niestety, drużyna SMS Spała dominowała na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 3:0.

Pierwszy set przebiegał od początku pod dyktando siatkarzy Spały, którzy systematycznie podwyższali prowadzenie. W momencie gdy przewaga sięgała już 6 punktów, przy stanie 16:10 dla rywala, grać zaczęli rafakowcy, dochodząc rywali na 2 pkt. Była szansa na wiecej, niestety, seria błędów własnych spowodowała, że to Spała doprowadziła do setbola z przewagą czterech punktów. Raciborzanie odrobili dwie piłki setowe, ale to wszystko, na co było ich stać. 25:22 dla SMS.

Set drugi to odwrotność pierwszego. Początkowo trwała wyrównana walka, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 pkt. Raciborzanie po serii dobrych zagrywek Michała Bernysia prowadili nawet 7:5, ale wtedy na zgrywkę wszedł Piotr Kramer i zaraz zrobiło się 7:10. Rywale zdobyli przy jego serwisie 5 punktów z rzędu i od tego czasu utrzymywali dwu-trzy punktową przewagę. W decydującej części seta powiększyli ją nawet do sześciu punktów, do stanu 17:23. Akademicy zebrali się jeszcze na zryw zdobywając 3 punkty. przewaga gości była jednak zbyt duża i spokojnie dowieźli wynik do końca. 25:21 dla Spały.

Najbardziej wyrównany był trzeci set spotkania. Choć jak się później okazało, była to ostatnia odsłona. Raciborzanie zaczęli jak w drugim secie, najpierw prowadząc, potem oddając kilka punktów przeciwnikowi, który utrzymywał bezpieczną przewagę. Gdy set wchodził w decydującą fazę, raciborzanie dali swoim kibicom cień nadziei doprowadzając do remisu. Niestety, podobnie jak w dwóch wcześniejszych odsłonach przyjezdni w końcówce zachowali więcej zimnej krwi, ostatecznie wygrywając do -22 i cały mecz 3:0.