Zadzieram Kiecę i Lecę – świat z perspektywy kobiet

0

Już 6 października rusza II edycja spotkań pod hasłem "Zadzieram Kiecę I Lecę- świat z perspektywy kobiet”. Slajdowiska odbywać się będą w każdy czwartek miesiąca o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Bohaterkami cyklu są podróżniczki – amatorki, których sposób odkrywania świat jest niestandardowy, często łamiący przyjętę konwenanse. O swoich przygodach opowiadać będą: Joanna Mużelak, Joanna Markowska i Grażyna Tabor.

6.10
godz.20.00
Joanna Mużelak "Filipiny – dziki raj"

- reklama -

"Palawan to raj na ziemi! Wyspę okalają cudowne plaże i błękitne laguny. Cała jest porośnięta dżunglą,a ludzie mieszkają pośrodku lasów w bambusowych chatkach. Skosztowałam też nurkowania. Obserwacja tych dziwnych żyjątek morskich może nieźle wciągnąć."

Joanna Mużelak- Artystka, kucharka, barmanka, podróżniczka, a ostatnio także nauczycielka plastyki. Zakochana w Rumunii, muzyce Flamenco i tangach Piazzolli.

13.10
godz.20.00
Joanna Markowska "Wiatr we włosach, czyli polonezem w kierunku Azji"

"Do Turcji pojechałam z okazji Złombolu 2010. Wystartowaliśmy z Katowic polonezem rocznik '83. Mgła w rumuńskich Karpatach, przydrożne psy, prawdziwy turecki kebab, napotkani ludzie – na samo wspomnienie tej wyprawy uśmiecham się ."

Joanna Markowska – 24 lata, mieszka w Bielsku-Białej. Zakochana w dźwiękach- studiuje edukację muzyczną w Cieszynie. Podróżuje kiedy tylko czas jej na to pozwala. Z reguły wybiera dalekie trasy, bo uważa, że kryją więcej nieznanego.

20.10
godz.20.00
Grażyna Tabor "Południowe Indie. W poszukiwaniu siebie"

"W Indiach spędziłam miesiąc. Wyprawę dzielę na dwa etapy: pierwszy, poświęcony medytacji i duchowemu rozwojowi w aśramie, drugi w Goa, podczas którego poznawałam ludzi i indyjską kulturę."

Grażyna Tabor – kobieta o wielu pasjach- energiczna, pełna pomysłów, ciekawa świata i ludzi. Od lat związana z teatrem, reżyserka raciborskiego "Tetraedru" i aktorka teatru "A3". W wolnych chwilach zajmuje się śpiewaniem pieśni tradycyjnych i poszukiwaniem skradzionego roweru.

Wstęp: 4 zł
z zaproszeniem – 3 zł

Dodatkowe informacje: Asia Dwornik 532 554 523
[email protected]

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here