Sukcesy młodych sportowców

0

Uczniowie raciborskiej SMS wyróżnieni prestiżową nagrodą Marszałka za wybitne osiągnięcia sportowe, które odebrali wczoraj podczas uroczystej gali w Katowicach, w gronie 76 laureatów ze Śląska.

Ta prestiżowa nagroda to potężna motywacja do dalszej walki, czasem walki, jak przyznają młodzi sportowcy, z własnymi słabościami, bo sport to ciężka praca. – O 6:45 rozpoczynamy rozgrzewkę, potem dwugodzinny trening w wodzie, popołudniu siłownia, bieganie lub rowery, a od 17.00 kolejny trening w wodzie. I tak codziennie! – śmieje się pływaczka Kasia Nawaryńska. – Czy miewamy kryzysy? No jasne! Ale zazwyczaj wszystko mija następnego dnia, kiedy tylko znowu znajdę się w wodzie. Ale wiele też zależy od samych trenerów, gdyby nie mieli do nas odpowiedniego podejścia, na pewno kryzysów byłoby więcej – przyznaje. Najważniejsza jest wytrwałość – uważa drugi z nagrodzonych Krzysiek Tokarski. – Żeby wciąż tu wracać i trenować. Ale też uczciwość, żeby przepływać bez oszukiwania takie dystanse jakie zadaje trener – dodaje z uśmiechem.

- reklama -

 

 

 
Kasia Nawaryńska prezentuje dyplom i nagrodę
 
 
Nawaryńska, Tokarski i dyr. Tylka

 

 

Dla szkoły tak zdolni, nagradzani uczniowie, to ogromny prestiż – podkreśla dyrektor Arkadiusz Tylka. – 75 procent sukcesu to praca i motywacja samych sportowców, ale bardzo się cieszę, że mamy swój udział w pozostałych 15 – mówi Tylka. Praca z młodymi sportowcami jest nie lada wyzwaniem – przyznaje kierownik ds. pływania Ewa Lewandowska. – Naprawdę trzeba wykazać wysoki kunszt trenerski, żeby spotkania z młodzieżą z jednej strony motywowały i były skuteczne, a z drugiej – nie zamęczały zawodników – twierdzi Ewa Lewandowska.

 

Nagrodę marszałka otrzymała szóstka uczniów raciborskiego SMS-u: zapaśnik Dawid Ersetic (już absolwent), oraz pływacy: Mikołaj Machnik (trener Piotr Generalczyk), Dominik Zyg (trener Piotr Keralczyk), Krzysztof Tokarski (trenerka Maria Gawliczek) i Katarzyna Nawaryńska (trenerka Ewa Lewandowska) oraz triathlonista Jakub Goliniewski (trener Michał Szłapka).

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here