Ruszył nabór wniosków na wolontariusza roku

0

Po raz kolejny osoby, instytucje, stowarzyszenia i fundacje, które doświadczyły bezinteresownej pomocy mogą zgłaszać wnioski do tytułu "wolontariusz roku". Na największych dobroczyńców czeka 1,25 tys. zł. nagrody.

Nagroda przyznawana jest corocznie przez prezydenta miasta i ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Raciborza. Tytuł przyznaje się w szczególności za nieodpłatną, osobiście świadczoną pomoc na rzecz innych osób i organizacji oraz na rzecz rozwoju miasta,

- reklama -

 

Tytuł przyznawany jest każdego roku w następujących kategoriach: działalność w dziedzinie pomocy społecznej; działalność w dziedzinie ochrony zdrowia; działalność w dziedzinie sportu; działalność w dziedzinie kultury. Na zwycięzców poszczególnych kategorii, oprócz tytułu, czeka nagroda pieniężna w wysokości 1250 zł (brutto).

 

Wypełnione wnioski z propozycją kandydatów, zgodne z wymogami regulaminu,  należy składać w terminie do dnia 4 listopada br. w Biurze Obsługi Interesanta lub Wydziale Spraw  Społecznych – pokój nr 126 – Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6 lub też przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6 z dopiskiem „Wolontariusz Roku”. Wnioski w formie elektronicznej należy przesyłać na adres [email protected] z tematem „Wolontariusz Roku”.

Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszenia można pobrać na stronie BIP urzędu miasta. Wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Światowego Dnia Wolontariatu.

 

/op/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here