Mistrzostwa Świata Weteranów – co jeszcze w ten weekend?

0

Na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" wystąpi Pan Stian Trio, a w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Marcina Wyrostka z zespołem.

7 października: Pan Stian Trio na Końcu Świata

- reklama -

7 października o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" zagra po raz kolejny Pan Stian Trio. Zespół porusza się po terenach szeroko pojętej muzyki alternatywnej z dodatkiem poezji. Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz. W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która początkowo skupiała się wokół kwartalnika internetowego „Magazyn Wolnych Myśli”. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostało wydanych w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów. W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu Pan Stian Trio. Wstęp na koncert Pan Stian Trio w Raciborzu jest darmowy.

 

 

7 października: Marcin Wyrostek w Raciborzu

7 października o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina w koncercie "Pokolenia" wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem. Marcin Wyrostek w 2009 wygrał drugą edycję programu Mam talent. Jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wykładowcą na Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu oraz nauczycielem gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia w Zabrzu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. 14 grudnia 2009 odbyła się premiera jego pierwszego albumu zatytułowanego Magia Del Tango. 13 stycznia 2010 roku album uzyskał status złotej płyty, a 3 marca 2010 status platynowej płyty. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach Album Roku Muzyka Kameralna oraz Fonograficzny Debiut Roku.

 

 

7 – 9 października: Mistrzostwa Świata Weteranów

Na Kongresie FILA w Moskwie zapadła decyzja o przyznaniu Raciborzowi organizacji Mistrzostw Świata Weteranów w Zapasach. Ostatni raz impreza tej rangi odbywała się w naszym kraju 13 lat temu. Mistrzostwa Świata Weteranów (zawodnicy powyżej 35 roku życia) odbędą się 7 – 9 października. Organizatorzy spodziewają się około 400 zawodników, wśród których z pewnością nie zabraknie wielu Mistrzów Olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. Polskiej ekipie będzie przewodził dwukrotny Mistrz Olimpijski, Andrzej Wroński. Każdego dnia mistrzostw będzie można obejrzeć setki walk. Wstęp 10 zł. Dzieci do 18 roku życia wstęp wolny. Program zawodów:

Piątek – Dywizja B, E, F
14.00-18.30
Walki eliminacyjne i repasażowe
19.00-19.30
Ceremonia otwarcia zawodów
19.30-20.30
Walki finałowe o brązowy medal
20.30-21.30
Walki finałowe o złoty medal; ceremonia wręczenia medali

Sobota – Dywizja C, D:
14.00-18.30
Walki eliminacyjne i repasażowe
19.00-20.00
Walki finałowe o brązowy medal
20.00-21.00
Walki finałowe o złoty medal; ceremonia wręczenia medali

Niedziela – Dywizja A, G:
14.00-18.00
Walki eliminacyjne i repasażowe
18.30-19.30
Walki finałowe o brązowy medal
19.30-20.30
Walki finałowe o złoty medal; ceremonia wręczenia medali

8 października: Tetraedr w "Strzesze"

8 października o godzinie 17.00 w sali widowiskowej domu Kultury "Strzecha" odbędzie się spektakl "Kto usta Twe całował" Teatru Tetraedr. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w "Strzesze" będzie można obejrzeć monodram "Musimy mieć dobre życie" w wykonaniu Aleksandry Tabor. Wstęp na oba spektakle wolny.

8 października: Refreszing Szafy na Końcu Świata

8 października w godzinach od 10.00 do 14.00 na Końcu Świata będzie miał miejsce "Refreszing szafy i regału" – czyli wielka wymiana ubrań, torebek, dodatków, książek i czasopism.

8 – 9 października: OktoberFest 2011

8 – 9 października w ośrodku AquaBrax w Szymocicach odbędzie się OktoberFest. W programie między innymi występ Joanny Bartel z programem kabaretowym. Bilety w cenie – 30 zł (sobota) i 20 zł (niedziela). Dzieci do lat 13 wstęp gratis. Bilety do nabycia – w restauracji Braxton, ośrodku Aquabrax oraz w zakładach pracy. Program festynu:

Sobota, 8 października, od godz. 16.00
Niedziela, 9 października, od godz. 15.30
– Joanna Bartel z programem kabaretowym
– biesiada Mirka Jędrowskiego z zespołem
– Książe Lipin z przyjaciółmi
– Gwiazda wieczoru – Krystyna Giżowska i Jerzy Różycki

 

 

 

9 października: "Kot w butach" w RCK

9 października o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego. "Kot w butach" to pełna humoru baśń muzyna. Wesołe piosenki, sympatyczni bohaterowie, malownicze dekoracje (do przedstawienia uszyto specjalną, zaprojektowaną przez Adama Kiliana kurtynę) – a wszystko po to, by zachwycić i oczarować najmłodszych widzów. Bilety w cenie 35 i 25 zł do nabycia w kasie RCK.

9 października: "Szczur bez maści" Tetraedru

9 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Domu Kultury "Strzecha" odbędzie się spektakl "Szczur bez maści" w wykonaniu Teatru Tetraedr. Wstęp wolny.

 

Nagranie audio we współpracy z Radiem Mittendrin

 

 

Zobacz również:

 

 

      

    


 

 

 

 /p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here