Prof.Jan Miodek zaprasza do konkursu językowego – rozstrzyg.

2

Sprawdź się w konkursie językowym i wygraj nagrodę, którą osobiście wręczy Ci prof. Jan Miodek 13 października na spotkaniu organizowanych przez Raciborskie Media w Raciborzu.

Firma Raciborskie Media zaprasza wszystkich miłośników poprawnej polszczyzny (i nie tylko :)) do udziału w konkursie pn. Prof. Jan Miodek zaprasza do konkursu językowego. Sprawdź się! Patronat honorowy nad konkursem objął prof. Jan Miodek. Zadanie dla uczestników konkursu nie jest trudne. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania, na które odpowiedzi znaleźć można w artykułach (audycjach) publikowanych na portalu raciborz.com.pl, w których prof. Jan Miodek specjalnie dla raciborzan odpowiada na nurtujące ich pytania.

- reklama -

Pytania konkursowe:

1. Wyjaśnij krótko etymologię nazwy Racibórz (skąd wzięła się nazwa?).
2. Czy wyrazy sms, mail można odmieniać? Które formy są poprawne: wysłać sms, otrzymać mail, czy wysłać smsa, otrzymać maila?
3. Informacje o konkursie językowym można znaleźć na portalu czy w portalu raciborz.com.pl? Która forma jest poprawna?

Odpowiedzi na pytania konkursowe szukaj w audycjach z udziałem profesora J.Miodka: TUTAJ

 

Odpowiedzi można przesyłać na adres [email protected] W tytule wiadomości należy podać "Jan Miodek". Należy również podpisać się imieniem i nazwiskiem. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 12 października. Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytania rozlosujemy nagrody książkowe z dedykacją prof. Jana Miodka. Najsłynniejszy polski językoznawca wręczy nagrody osobiście podczas wykładu otwartego, który odbędzie się  13 października o godzinie 15.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Zwycięzcy o wygranej zostaną powiadomieni drogą mailową (12 października,tj. środa).

Dla uczestników konkursu przygotowaliśmy nagrody książkowe, w tym słowniki autorstwa prof. J. Miodka:

Regulamin konkursu:

O wygranej decyduje wynik losowania przeprowadzonego przez organizatora. Pod uwagę brane są tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową, sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzcy konkursu poinformowani będą o wygranej drogą mailową na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową. Nagrodę będzie można odebrać wyłącznie 13 października o godzinie 15:00 podczas prelekcji prof. Jana Miodka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora – firmę Raciborskie Media, SOFT-ib  – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych.

Organizatorem wykładu otwartego prof. Miodka na temat języka mediów jest firma Raciborskie Media, wydawca:
       

Sponsorem nagród w internetowym konkursie: Prof. Jan Miodek zaprasza do konkursu językowego. Sprawdź się! jest:

 

Księgarnia SOWA

ul. Długa 29
tel. 32 418 15 13
Racibórz
 
Zwycięzcy: Bogusława Heiduczek, Maria Kobryń, Krzysztof Jeremicz

 

/im/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here