„Jestem za tym, by za marihuanę karać”

16

– Zaczyna się od marihuany, a kończy na twardych narkotykach – w ten sposób prezydent Lenk odnosi się do ostatnich działań raciborskiej policji, polegających na wyłapywaniu młodych ludzi z marihuaną.

Podczas posesyjnej konferencji prasowej prezydent skomentował przekazanie policji przez miasto 5 tysięcy zł. z przeznaczeniem na nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy. – Policja to jedna z najlepiej ocenianych instytucji w kraju, cieszy się dużym zaufaniem społecznym – poinformował. Nagrody jeszcze mogą poprawić odbiór policji w społeczeństwie, gdyż sprawią, że funkcjonariusze będą się jeszcze bardziej starać.

- reklama -

 

Prezydent nie obawia się, że zasypie go lawina wniosków i będzie musiał na nagrody dużo wydać. – Te nagrody nie są wysokie, to jest zwykle kilkaset złotych dla funkcjonariusza. Pan komendant Zając nie wygląda na rozrzutnego komendanta, jest bardzo wymagający i konkretny. Z pewnością jeśli kogoś do nagrody wytypuje, to będzie znaczyło, że ta osoba na nią zasłużyła – stwierdził.

 

Policjanci z Raciborza w ostatnich tygodniach wyróżnili się zwłaszcza w zatrzymywaniu osób posiadających przy sobie narkotyki. Jak się okazało, za każdy taki wyczyn byli nagradzani finansowo przez komendanta wojewódzkiego. – Bardzo dobrze, że podejmują działania w tym kierunku. Za posiadanie narkotyków należy karać – podsumowuje Mirosław Lenk.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

16 KOMENTARZE

 1. Powiem tak: pracowałem w Pleśnej kilka razy. Jezdziły tam dzieci nie jednego vip-a. I jak to czytam, to myślę, że niektórzy zamiast się wymądrzać i straszyć – powinni zacząć od pilnowania swoich dzieci. Bo jakby tak wychowawcy zgłaszali na policję każdego dzieciaka z trawą bez względu na to kim jest jego rodzic, to niektórzy by potem takich cwaniaków nie zgrywali…

 2. biolog

  Nikotyna przynosi wiecej szkód niż…… marihuana! Prezydent nie jest w tym temacie żadnym autorytetem, zresztą w jakiej dziedzinie On jest…autorytetem?
  W Wielkiej Brytanii leczy się nieuleczalną chorobę jak dotąd – stwardnienie rozsiane- ……marihuaną !
  ,,Ma ona w zależności od warunków działanie: uspokajające, lekko euforyzujące i przeciwbólowe, pobudzające apetyt, rozkurczające mięśnie, zmniejszające ciśnienie śródgałkowe i rozszerzające oskrzela.,, WIKI

 3. biolog

  Nikotyna jest równie uzależniająca jak narkotyki czy alkohol. Wywołany przez nikotynę proces uzależnienia psychogennego i farmakogennego jest zbliżony do tego, jaki powoduje heroina i kokaina (z badań wynika, że nikotyna bardziej uzależnia niż kokaina, co oznacza, że łatwiej „wyzwolić się” od nałogu zwanego kokainizmem, niż od nikotynizmu!). Alkaloid ten jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca i przyczynia się do powstania ośmiu rodzajów nowotworów: zarówno raka płuc, jak białaczki.
  Nikotyna działa podobnie jak środek pobudzający porównywalny z amfetaminą.

 4. RODZIC

  Do PUDŁA Z ĆPUNAMI I DLIERAMI!!!!!!!!!!!!

 5. biolog

  Takie dzieci wychowanie jakie rodziców…..opętanie i niewiedza!
  Konopie indyjskie/marihuana/ i zawarte w nich kannabinoidy są coraz szerzej stosowane w medycynie (USA, Kanada), jednak w wielu krajach (w tym Polsce) nie są w ogóle stosowane jako leki lub środki medyczne.
  Z dwóch specjalnie hodowanych i selekcjonowanych odmian konopi Cannabis sativa pozyskuje się składniki preparatu o nazwie Sativex. Wykazano, że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopi (głównie THC i kannabidiol) mogą skutecznie znosić silne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle neuropatyczne w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM), leczenie wspomagające średniego i silnego bólu u chorych z zaawansowanym nowotworem, cierpiących mimo stosowania największych tolerowanych dawek opioidów. Lek aplikowany jest w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej. Sativex został zarejestrowany do leczenia tylko w Kanadzie, ale może być też używany ze specjalnych wskazań w Wielkiej Brytanii[4]. Lek czeka na rejestrację w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych[5].

 6. ale uzależnia czy nie? i nie pisz, czasem, że nie, bo tak nie jest!!!
  a faje też bym wpisał na listę narkotyków i też bym za nie karał!!
  tylko z tymi nagrodami to chyba przesada, ja też dobrze pracuję, a pan prezydent mi nagrody za to nie da!
  poza tym doskonale wiem jak to jest z nagrodami, podobnie jak w raciborskiej oświacie, dostają ciągle wybrani :)))

 7. Co To Za Bzdury???oczywiście Że Thc Uzależnia I Działa Szkodliwie Na Organizm

 8. sn

  Karać jak w Libanie, odciąć bezwzględnie ucho i lewą rękę.

 9. Do poprzednika! Takie oto są wyniki wychowania wg. PIS i jakiegoś tam redeptorysty Rydzyka!

 10. do sn

  jaja jajami, ale Saudowie karzą posiadanie KSem
  tutaj nikt nikogo nie chce karać śmiercią, ale jakaś kara być powinna
  może nie więzienie, ale dotkliwe grzywny dla małolatów
  dla takiego 500 zł to dużo, a i stary dupsko pewnie przetrzepie i ochota na pojarkę przejdzie
  a twe poglądy biolog to nic innego jak poroniony bełkot zlewaczonego Palikota
  wiele związków arsenu w ODPOWIEDNICH DAWKACH ma działanie lecznicze, ale czy to znaczy, że masz ćpać arszenik? zresztą spróbuj świat tylko na tym zyska

 11. 22:19

  Ja też. Brawo dla Lenka za tą wypowiedź.

 12. mała

  tak! ZAWSZE ZACZYNA SIĘ OD MARIHUANY a potem już tylko twarde :D!!!!!
  hahahahhahahahahahahah
  JESTEŚMY WOLNI CZY NIE???

 13. biolog

  Byle co jecie i byle co pleciecie! Uczyć się o …..zaletach tego…..zioła! [img]upload/small_62ScreenShot002.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here