W Chałupkach zatrzymano złodzieja samochodów

Straż Graniczna z Raciborza zatrzymała pochodzące z kradzieży austriackie BMW i kierującego nim Polaka. Podczas kontroli w stacyjce samochodu funkcjonariusze zauważyli podejrzanie wyglądające urządzenie elektroniczne.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali samochód osobowy marki BMW 520 D, wartości około 140 tysięcy złotych, który kilka godzin wcześniej został skradziony na terytorium Austrii. Pojazdem kierował mieszkaniec Śląska.

- reklama -

Odzyskanie skradzionego pojazdu i zatrzymanie kierującego nim mężczyzny to efekt kontroli prowadzonej 11 października przez patrol Straży Granicznej na drodze w rejonie miejscowości Chałupki. BMW było jednym z pojazdów zatrzymanych do rutynowej kontroli. Pojazd jechał od strony dawnego polsko-czeskiego przejścia granicznego w Chałupkach. W trakcie kontroli uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej zwrócił uszkodzony zamek lewych przednich drzwi samochodu, a także nerwowe zachowanie kierowcy – 25-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który nie miał dokumentów pojazdu. W stacyjce samochodu funkcjonariusze zauważyli też podejrzanie wyglądające urządzenie elektroniczne.

To wszystko nasunęło przypuszczenia, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Potwierdziły to dokonane w porozumieniu z austriacką policją sprawdzenia. W ich wyniku okazało się, że warty około 140 tysięcy złotych pojazd, w wersji luksusowej, został skradziony w tym samym dniu – 11 października, w godzinach porannych, na terytorium Austrii. Przed południem, był już w rękach polskiej Straży Granicznej. Odzyskane BMW oraz zatrzymanego mężczyznę Straż Graniczna przekaże funkcjonariuszom raciborskiej Policji, którzy prowadzić będą w tej sprawie dalsze czynności wg właściwości.

 

/sg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here