Rafamet: sporo zamówień z zagranicy

0

W ostatnich tygodniach RAFAMET otrzymał kilka nowych zamówień na tokarki kołowe. Rosja, Australia, Czechy i Litwa to kierunki, gdzie firma z Kuźni Raciborskiej dostarczy swoje produkty.

– Dwa z tych zamówień, te z Rosji i Australii, dotyczą naszego bestsellera ostatnich lat, tokarki kołowej UBF 112 N, która jest prawdopodobnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla potrzeb utrzymania taboru szynowego na rynku światowym, uwzględniając wysoką produktywność i bardzo przystępną cenę – mówi Paweł Michalewski, dyrektor eksportu RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

 

– Po wielu latach wracamy na rynek australijski. Klientem jest jedna z tamtejszych firm zajmujących się utrzymaniem pojazdów kolejowych używanych przez przemył wydobywczy węgla kamiennego i rudy żelaza – mówi Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w firmie z Kuźni Raciborskiej.

 

Jednym z czynników, które wpłynęły na wybór oferty RAFAMET-u był niewątpliwie rekordowo krótki czas realizacji zamówienia. – Zaoferowaliśmy trzymiesięczną dostawę, co w tej branży i przy takich produktach jest ewenementem. Wiemy, że takie obrabiarki dobrze się sprzedają, więc możemy rozpocząć produkcję awansem i skończyć maszynę w krótkim czasie po uzgodnieniu jej postaci technicznej – dodaje Krzysztof Pestkowski.

 

Do Czech i na Litwę RAFAMET dostarczy dwie tokarki podtorowe do regeneracji profilu jezdnego kół bez potrzeby ich demontażu z pojazdów. – W obu przypadkach były to przetargi, które wygraliśmy z firmą Hegenscheidt, naszym największym konkurentem z Niemiec. Jest to tym większy sukces, że jedną z tych maszyn, która będzie pracowała w Wilnie, klient zdecydował się zastąpić produkt niemiecki zaledwie po 14 latach jego eksploatacji – mówi Paweł Michalewski.

 

adventure media

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here