Zastanawiające wyniki kontroli. Po drogach jeździ „szrot”?

0

W czwartek policjanci z raciborskiej drogówki prowadzili akcję "Truck", polegającą na kontroli pojazdów o większych gabarytach poruszających się po drogach. Na 14 przeprowadzonych kontroli stwierdzono… 14 uchybień!

Akcja prowadzona była przez śląską policję na drogach całego województwa w godz. 6.00 – 22.00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu rzeczy, oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych. Kontrolowano ciężarówki i samochody dostawcze,  w czasie kontroli badano trzeźwość i czas pracy kierowców oraz stan techniczny pojazdów. I co się okazało? Że na 14 skontrolowanych pojazdów na drogach powiatu odnotowano 14 nieprawidłowości.

- reklama -

 

– Zatrzymany został jeden nietrzeźwy kierujący, mający we krwi ok. promila alkoholu. Dwóch kierowców funkcjonariusze ukarali mandatami. W pięciu przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne ze względu na usterki techniczne pojazdów, w dalszych sześciu również kierujący trafili do policyjnych statystyk, choć skończyło się na pouczeniach – informuje Mirosław Szymański, rzecznik KPP w Raciborzu.

 

Akcja "Truck" była kolejną akcją prowadzoną na drogach powiatu raciborskiego. Wcześniej funkcjonariusze sprawdzali m.in. przestrzeganie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierowców, bezpieczeństwo przewożonych dzieci, zapięte pasy i autobusy.

 

/op/

fot.internet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here