„Krzyż jest symbolem miłości”

To słowa Jana Pawła II które przypomniał ks. E. Dębicki na spotkaniu Stowarzyszenia Dobro Ojczyzny. Tematyka związana z nauczaniem papieża, zdominowana została przez aktualne ataki na krzyż i Kościół Katolicki.

Spotkanie odbyło się we wtorek 18 października w Strzesze. Ks. Eugeniusz Dębicki – proboszcz parafii Matki Bożej wspominał swoje spotkania z bł. Janem Pawłem II.. Mówił o jego postawie modlitewnej i przytaczał wypowiedzi z nauczania naszego rodaka , jakże dziś aktualne. Podczas ostatniej pielgrzymki do ojczyzny bł. Jan Paweł II  wołał „Brońcie krzyża. Krzyż jest symbolem miłości”,jakby przewidywał nadchodzące czasy dla religii w Polsce.

- reklama -

 

Dzisiaj świat laicki namawia – odrzuć Boga a będziesz wolny. Środowiska antyreligijne i antykatolickie głoszą, iż wierzący to głównie ludzie prości, niewykształceni. Jest to wierutnym kłamstwem, ponieważ bardzo dużo intelektualistów, ludzi wszechstronnie wykształconych, należy do poszukujących Boga i zgłębiających swoją wiarę – powiedział ks. Dębicki.

 

Kościół to nie tylko biskupi i kapłani ale wszyscy wierni. Kiedy w ojczyźnie dzieje się źle, kiedy pewne grupy szydzą z wartości chrześcijańskich , nie możemy być obojętni na wszelkie fałszywe oskarżenia i ataki na symbole religijne oraz na ludzi wierzących. Hierarchowie Kościoła w ramach nauki społecznej mają  wręcz obowiązek bronić praw wiernych i wskazywać źródła zła.

 

 

 

 

 

Widać wyraźnie, że w Polsce obecnie jest przyzwolenie władz na te szyderstwa, kiedy mniejszość obraża uczucia religijne większości społeczeństwa. Przeżywamy w od lat kryzys prawdziwej miłości. Seks nazywa się miłością. Brak też miłości w naszych rodzinach , co niestety jest przyczyną wielu nieszczęść, których ofiarą najczęściej są dzieci. Wiara nadaje sens życiu ludzkiemu – stwierdził ks. Eugeniusz Dębicki.

 

W dyskusji uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na brak w mediach rzeczywistej prawdy o finansach Kościoła. Przecież księża od wielu lat płacą Urzędom Skarbowym podatek od ilości mieszkańców w obrębie danej parafii a nie od chodzących do kościoła, płacą podatki  ZUS i od wynagrodzeń katechetów. Żaden ksiądz w naszym dekanacie nie posiada mercedesa, jak się nam zarzuca, A nasze samochody, będące często darowizną od krewnych, służą też potrzebom parafii – poinformował ks.Dębicki.

 

 

 

 

 

Pieniądze z tacy, coraz mniejsze, często nie wystarczają na opłaty energii elektrycznej, opał na zimę, bieżące remonty i skromne wynagrodzenia dla księży oraz obsługi świątyni. Dlatego nie zgadzamy się kategorycznie na opodatkowanie dochodów z tacy, intencji mszalnych oraz  od czasu do czasu dowolnych opłat za obrządki chrześcijańskie. To są ofiary ludzi wierzących które pochodzą  z wynagrodzeń za pracę, już raz opodatkowane – protestowali obecni na spotkaniu.

 

Nawiązywali też do słów bł. Jana Pawła II- „Prawda sama się obroni”. Stwierdzili, iż wierni oczekują zdecydowanego stanowiska wszystkich biskupów i księży wobec obecnych ataków na krzyż i Kościół Katolicki. Wszyscy powinniśmy się sprzeciwiać dążeniom nielicznego ugrupowania politycznego . Bo one nam uwłaczają i odwracają uwagę od rzeczywistych  problemów finansowych, gospodarczych i społecznych w naszej ojczyźnie,

/K.N./       

- reklama -

10 KOMENTARZE

 1. Krzyż to przyrząd, do najbardziej wymyslnego zadania człowiekowi smierci ,jaka wymyslili starozytni Rzymianie! Nieszczęsnik umierał godzinami ,dusząc się i tylko cios zadany dzidą konczył męki! Krzyż zatem, to symbol okrutnej smierci!

 2. Na krzyżu Chrystus oddał swe życie za nas ludzi,po straszliwej męce Pańskiej.Zrobił to z miłości do człowieka, aby go zbawić. O tym wiedzą Chrześcijanie. Proszę nie obrażać uczuć religijnych ludzi wierzących których jest zdecydowana większość, w tym wielu ludzi wysoko wykształconych , świeckich. Nie dorastacie im nawet do pięt.

 3. Krzyż jest symbolem najbardziej wyrachinowanej smierci jakia wymylili starozytni Rzymianie! I przstancie pi*********c, ze jest to -było inaczej, Uczcie się histori strarożytnej!

 4. Jesteś zagorzałym ateistą i wulgarnym człowiekiem. Kiedyś być może dorośniesz
  i wiele rzeczy zrozumiesz.Modlę się za Ciebie aby szatan opuścił Twój niedojrzały umysł a Bóg miłosierny Ci wybaczył te szyderstwa.Zapewne jesteś człowiekiem ochrzczonym czyli przyjętym do wspólnoty wierzących ale chyba
  się w życiu pogubiłeś. Zanim napiszesz kolejne szyderstwa, zastanów się mocno nad sobą. Potrzebna Ci chwila głębokiej refleksji nad sensem życia.

 5. Taaaa… Krzyż jest symbolem bardzo wielkiej miłości. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę [b]Święte[/b] Inkwizycje, palenia na stosie, polowania na tzw. czarownice (de facto wiejskie zielarki), wyprawy krzyżowe (w tym jedną dziecięcą (!)), eksterminację amerykańskich Indian i innych, niezliczonych zbrodni Kościola Rzymsko-Katloickiego. Miłość, że hej, nie ma co…

 6. Dla narodu inkaskiego krzyż jest symbolem śmierci i zagłady całego narodu ! Dokonał tego najwiekszy hiszpański zbrodniarz w imieniu chrześcijańskiej Hiszpanii ![img]upload/small_5ScreenShot050.jpg[/img]UCZ SIE KLECHO HISTORII ZBRODNI WATYKANU!

 7. Manipulacyjnie sięgasz do dawnych wieków kiedy dochodziło do schizmy.
  Ci którzy wykorzystywali krzyż do innych celów są podobni do Was,manipulujących dziś najważniejszym symbolem religijnym Chrzescijan. Skrajne przykłady nie są dowodem na to ,że wiara i jej symbole noszą piętno zła i można z nich szydzić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here