Wolszczyzna zagości na Kasprowicza

Marcin Wolski, autor "Antybaśni" i "Polskiego ZOO", felietonista "Gazety Polskiej", kawaler Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski otrzymanego z rąk Lecha Kaczyńskiego, będzie gościł w listopadzie w raciborskiej bibliotece.

Wolski (ur. 1947) – polski dziennikarz, pisarz, satyryk. Absolwent historii na UW. Debiutował w 1966 roku na łamach "Szpilek". Felietonista "Gazety Polskiej", i "Tygodnika Solidarność". Pisał felietony do "Wprost". Współtwórca popularnego w latach 90-tych programu "Polskie ZOO". Autor kilkudziesięciu powieści i opowiadań, m.in. EuroDżihad, Rekonkwista, Antybaśnie, Cud nad Wisłą. W 2005 wszedł w skład Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Rok później prezydent Kaczyński odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- reklama -

 

Spotkanie autorskie z pisarzem odbędzie się 4 listopada o godz. 18.00 w MiPBP przy ul. Kasprowicza 12.

 

/op/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Wolski – znamienne nazwisko 🙂 Dodajmy, że Wolski należał do PZPR, był sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w radiowej Trójce. Obecnie pisuje felietony do pisowskiej gadzinówki. Ot taki oportunistyczny szmaciarz, wyznawca republiki kartoflanej…

  2. A z jakiej rodziny pochodzi kieszonkowy Napoleon Jarosław? Napisz coś o jego ojcu Rajmundzie, niby AK-owcu, który robił w PRL zawrotną karierę. Michnik jak i cała wierchuszka opozycji była represjonowana, relegowana z uczelni, łamano im kariery. Po ogłoszeniu stanu wojennego masowo ich aresztowano, ci ludzie siedzieli w więzieniach całymi latami. Zastanawiałeś się jak to możliwe, że opozycjonista Jarek nie spędził w więzieniu ani jednego dnia? Podczas stanu wojennego internowano ponad 10 tysięcy osób, tylko Jarek był wtedy na spacerze z kotem…

  3. Gdy członkowie opozycji zbierali własne zęby po posadzkach cel więziennych, Adaś Michnik codziennie otrzymywał materiały do pisania i arkusze papieru, by mógł opisywać swoje wspomnienia z celi. Tak wyglądało życie więzienne Adasia Szechtera vel Michnika.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here