Szkolenia dla operatorów obrabiarek

0

Centrum Kształcenia Ustawicznego dysponuje jedną z najlepszych w regionie południowym pracownią obrabiarek sterowanych numerycznie. W szkole i na kursach można uzyskać specjalizację operatora.

CKU proponuje dwuletnią szkołę policealną o kierunku technik mechanik ze specjalizacją operator obrabiarek sterowanych numerycznie oraz kursy kwalifikacyjne.

- reklama -

 

 

 

 

W październiku  w siedzibie CKU w Raciborzu odbyło się seminarium techniczne połączone z prezentacją nowej generacji systemu MTS CNC CAD/CAM V7(4) do nauki programowania i samego programowania obrabiarek sterowanych numerycznie wraz z prezentacją nowoczesnych laboratoriów Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu . Otwierając seminarium dyrektor CKU  Andrzej Brzenczka powiedział, że jest ogromny postęp w programach przygotowania kadr i wyposażenia placówek kształcenia zawodowego w nowoczesny sprzęt techniczny. Prezentację nowej generacji systemu MTS V7(4) do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie poprowadzili Marek Kotwica z ramienia CKU w Raciborzu oraz Robert Dubas – firma MTS. Pokazano możliwości techniczne i dydaktyczne systemu MTS w zakresie uczenia się programowania tokarskich centrów obróbkowych programowanych w pięciu osiach z wykorzystaniem napędzanych narzędzi obrotowych frezarskich i wrzeciona przechwytującego oraz w pięciu osiach z wykorzystaniem obrotowych i wychylnych stołów. Po prezentacji uczestnicy seminarium zwiedzili pracownie techniczne CKU. Odbyła się także prezentacja systemu NCTest i NCPrint MTS do samodzielnego przygotowania i przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie umiejętności programowania obrabiarek sterowanych numerycznie oraz systemu TopFix MTS do modułowego mocowania skomplikowanych detali na stole obrotowym frezarki.

Podsumowaniem spotkania był pokaz działania postprocesorów przetwarzających programy NC na języki sterowania maszynowego z transmisją programu na obrabiarkę i wykonaniem detalu, do których użyto tokarkę i frezarkę sterowane numerycznie firmy HAAS.

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego, 47-400 Racibórz, ul. Zamkowa,

tel. 32 415 44 89  

 

 

 

 

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here