Liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II

6

W sobotę, 22 października, czyli w rocznicę inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II po raz pierwszy obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie nowego błogosławionego.

Decyzja została podjęta 12 kwietnia 2011 roku przez Kongregację  Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie. Kongregacja ogłosiła również tekst modlitwy, która będzie odmawiana podczas Mszy św. odprawianych ku czci tego błogosławionego.

- reklama -

W wielu miejscowościach  z tej okazji odbędą się koncerty i spotkania, upamiętniające pontyfikat bł. Papieża Jana Pawła II  oraz przypominające treści nauczania naszego, wielkiego rodaka.  W raciborskim Gimnazjum nr 5  Jego imieniem, w środę  26 października o godz. 12.00 nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej Adama Bujaka z Krakowa pt. „Pielgrzymki Polskie”.  Organizatorami są : Klub Inteligencji Katolickiej i dyrekcja szkoły.

 

Zdjęcie wystawy "Pielgrzymki Polskie" zrobione w Łagiewnikach.
 
 

 

/K.N./

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. Katolik

  Nasz wielki rodak bł. Jan Paweł II nieustannie wstawia się za nami do Boga. Powinniśmy Go prosić w modlitwie o wstawiennictwo w sprawach ojczyzny i naszych osobistych.Przypomnijmy sobie i tym którzy Go teraz obrażają, nauczanie
  o krzyżu, miłości bliźniego, obowiązkach wobec Kościoła i ojczyzny.

 2. Rodzic

  Dobrze, że moje dzieci chodzą do tego gimnazjum im. bł. Jana Pawła II.

 3. Przestałem chodzić do kościoła, za komuny kościół był z ludzimi przeciw systemowi , a dziś zdziera z ludzi i z naszej „wolnej” ojczyzny.

 4. Kościół to wspólnota ludzi wierzących w tego samego Boga. Co Kościół
  zdziera? Udowodnij to. Czy w Kościele /świątyni/ zmuszają Cię do dawania. Ofiary są dobrowolne i coraz mniejsze bo ludzie biednieją. Z czego proboszcz
  ma opłacić niezbędne remonty bieżące, opał, energię el.,PODATEK OD ILOŚCI MIESZKAŃCÓW W OBRĘBIE PARAFII, kościelnego, organistę, sprzątanie I.T.P.?
  NIE MASZ ORIENTACJI A KRYTYKUJESZ JAK ZA KOMUNY.

 5. Co ten partyzant tu miesza wspomnienie liturgiczne Bł. Jana Pawła II z ofiarami bez wydatków w Kościele? Jak jest wrogo usposobiony to niech chociaż innym nie zakłóca życia religijnego bzdetami bez pokrycia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here