Recital Joanny Kaszty i Kuby Blokesza

0

W piątek, 28 października o godzinie 19.00 w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się recital Joanny Kaszty i Kuby Blokesza. Wstęp 5 zł.

Joanna Kaszta i Kuba Blokesz są laureatami wielu
międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali. Na codzień
pracują i występują osobno, choć od czasu do czasu ich drogi
spotykają się. Tak będzie między
innymi w Kuźni Raciborskiej.

 

- reklama -

Joanna Kasztastudentka UJ w Krakowie. Od kilku lat interesuje się piosenką aktorską i kabaretem. Piosenką artystyczną zajmuje się od kilku lat. Ostatnim sukcesem Pani Joanny była I nagroda ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na VIII ogólnopolskim festiwalu "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego, Kołobrzeg 2011 oraz zdobyta tam nagroda publiczności. Brała również udział w telewizyjnym show "Bitwa na głosy" realizowanym przez Tvp2 będąc w zespole Piotra Kupichy, który zajął I miejsce. Obecnie koncertuje z Piotrem Kupichą i zespołem z Bitwy na głosy oraz uczestniczy w festiwalach  piosenki artystycznej. Liczne udziały w festiwalach piosenki artystycznej zaowocowały współpracą z organizatorami największych w Polsce przedsięwzięć związanych z piosenką artystyczną i aktorską m.in. Zamojski Festiwal im. Marka Grechuty.

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa. To w domu poznał smak muzyki, a jego pierwszym nauczycielem był starszy brat Adam. Pierwszą miłością Kuby były instrumenty perkusyjne. Jako ośmiolatek grał w zespole brata na bongosach. Dopiero potem dojrzał do gitary. Swoją przygodę z konkursami poezji śpiewanej zaczął w 2005 roku. Jako czternastolatek wystartował w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Trzy lata później otrzymał pierwsze wyróżnienie podczas konkursu „Jastrzębskie śpiewanie” w Jastrzębiu Zdroju. Jego przygoda z piosenką literacką nabrała tempa. W październiku 2008 r. zwyciężył w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu. Główną nagrodą była m.in. nominacja do 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki. W lutym 2009 roku zdobył Grand Prix OFPA w Rybniku.

 

 

/p/      

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here