
Od piątku do wtorku na terenie powiatu raciborskiego przeprowadzona została akcja "Znicz". – Długi weekend przebiegł dość spokojnie i bezpiecznie – mówi rzecznik prasowy KPP Racibórz Mirosław Szymański.
Akcja "Znicz" trwała od piątku, 28 października do 1 listopada do godziny 22.00. Podczas wydłużonego weekendu policja pilnowała porządku i bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w obrębie cmentarzy. Sprawdzała trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, pasy bezpieczeństwa i prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach i zapiętych pasach.
W Raciborzu weekend przebiegł spokojnie. Policjanci odnotowali 17 niegroźnych kolizji i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. – Weekend przebiegł dość spokojnie i bezpiecznie. Obyło się bez wypadków, a przyczyną tych kilkunastu kolizji była dobra pogoda i pośpiech kierowców – podsumowuje akcję "Znicz" rzecznik KPP Racibórz Mirosław Szymański.
/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)







