W czwartek przyjdź nad Odrę kibicować Morsom

0

Członkowie Klubu Morsów "Dębowa" już wyruszyli. Śmiałkowie, w tym raciborzanin Marian Hampel chcą przepłynąć Odrę na dystansie 741 km. W czwartek, 17 listopada będzie można im kibicować na nadodrzańskich bulwarach.

Klub Morsów "Dębowa" w Kędzierzynie-Koźlu w ramach trwającego polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej organizuje wielką imprezę spływ morsów pod hasłami: "Przywrócić żeglugę na Odrze", "Walory turystyczno-krajoznawcze Odry", "Odra rzeką integracji". Miasto Racibórz wspiera finansowo i rzeczowo to wielkie przedsięwzięcie. Grupa 7 morsów w tym raciborzanin Marian Hampel przepłyną rzekę Odrę na dystansie 741 km. Płynąć będą od odcinka "zerowego" tj. miejsca, gdzie rzeka Opava wpada do Odry na terenie Republiki Czeskiej, aż do Szczecina. Pływanie odbywać się będzie w systemie sztafetowym, w którym każdy z uczestników przebywał będzie po godzinie w wodzie.

- reklama -

Odcinek pierwszych 98 km asekurowany będzie przez lekkie jednostki pływające, ze względu na górską specyfikę rzeki, natomiast od śluzy w Koźlu uczestniczyć będzie w zabezpieczeniu statek baza M/S "Sucharski" – będący pływającym hotelem. Dodatkową bezpośrednią asekuracją płynącego będzie łódź motorowa z płetwonurkiem na pokładzie. Pływanie odbywać się będzie od godziny 6.00 do 22.00 na odcinkach za Koźlem. Natomiast na terenie powiatu raciborskiego pływanie odbywać się będzie między godzinami 10.00 – 12.00. Do stałej obsługi pływających, przewiduje się około 16 osób (załoga statku, sternicy motorówki, płetwonurkowie, ratownik medyczny, masażysta, pomoc techniczna, obsługa kuchni).

W Raciborzu kibicować odważnym wyczynom morsów będzie można 17 listopada w godzinach 11.00 – 13.00 przy nadodrzańskich bulwarach. Wtedy właśnie morsy płynąć będą rzeką Odrą przez Racibórz. Zorganizowany zostanie tu również pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez raciborski oddział WOPR-u. Każdy uczestnik pokazu otrzyma zaświadczenie o udziale w szkoleniu.  Impreza zakończy się 3 grudnia w Szczecinie. Swoim patronatem objął ją Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

/um raciborz/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here