Jazz, pop i soul zabrzmiał w pałacyku

4

Utwory Ryszarda Riedla, Amy Winehouse i Johna Lennona zabrzmiały w pałacyku Rafako. Koncert, który odbył się tam 19 listopada, nosił tytuł  "Nie ma ich – jest pop, soul, jazz, nutka kabaretu i…" (zdjęcia>>)

19 listopada w piwnicy pałacyku Rafako odbył się koncert "Nie ma ich – jest pop, soul, jazz, nutka kabaretu i…". Był to wieczór wspomnień muzycznych nie żyjących już polskich i światowych artystów. Podczas koncertu usłyszeć można było utwory gwiazd takich jak – Luis Amstrong, James Brown, Janis Joplin, Wlla Fitzerald, Amy Winehouse, John Lennon, Andrzej Zauch, Czesław Niemen czy Ryszard Riedel. Podczas koncertu wystąpili Hanna Hołek i Marcin Mendera – Ziemiński. Na gitarze akustycznej przygrywał Wojciech Świerczyna, a na saksofonie Arkadiusz Kopera. Gospodynią wieczoru była Oriana Soika, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu.

- reklama -

 

Zdjęcia z koncertu "Nie ma ich – jest pop, soul, jazz, nutka kabaretu i…", który odbył się w pałacyku RAFAKO >>

 

W przerwach Oriana Soika czytała notki biograficzne artystów, których piosenki można było usłyszeć podczas koncertu. Urządziła także mały quiz. Czytała teksty i pytała kto je napisał. Osoba, która odpowiedziała na pytanie otrzymała wejściówkę na następny koncert. Dzięki staraniom artystów i organizatorów podczas koncertu panowała niesamowita atmosfera. Koncert był pierwszym z cyklu "Spotkań z muzą". Organizatorzy chcieliby aby spotkania odbywały się cyklicznie. Zainteresowanie koncertem było naprawdę ogromne. Jednak w piwnicy było bardzo mało miejsca z tego względu ilość biletów była ograniczona. 

 

Patrycja Krupińska

- reklama -

4 KOMENTARZE

 1. Uprzejmie informuję, że sprzęt nagłaśniający wypożyczony został z firmy zewnętrznej.
  Nie warto więc się bulwersować, szanowny Panie Zbulwersowany, lecz po prostu u źródła sprawdzać swe podejrzenia.
  Mimo wszystko,gratulujemy obywatelskiego zaangażowania i bezinteresownej życzliwości, a korzystając z okazji – miłej Publiczności wczorajszego spektaklu- dziękujemy serdecznie za tak liczną obecność.
  Andrzej Biskup

 2. w byłej kotłowni i piwnicach było ciasno,duszno i nijak a na parterze stała pusta sala gdzie koncert wypadł by elegancko,atmosferycznie i na luzie.Te piwnice nadają się na lodówki,zamrażarki i zaplecze kuchenne typu obierak,naświetlanie jaj,zbieranie pomyj itp odpadków.Kulturo w Rafako nie idźcie tą drogą.Muzyka z wieży bardzo fajny pomysł

 3. [b]Panie Andrzeju Biskup- warto wziąć pod uwagę organizowanie takich koncertów w dużej sali parteru -[/b]
  [b]Wówczas więcej osób ma szansę uczestniczenia w tak wspaniałym dziele (chyba takie było? )[/b]
  [b]Osobiście jestem bardzo zawiedziona [/b] [b],bo nie byłam ;( -o bilety było trudno,a nie każdy robi zakupy przez internet.[/b] [b]I mam nadzieję,że kolejne imprezy kulturalne będą bardziej dostępne .[/b]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here