
Mało jest takich przeciwników, z którymi spotkania równie mocno elektryzują kibiców, jak rywal zza miedzy. Już w sobotę siatkarze KS AZS Rafako rozegrają we własnej hali wielkie derby Silesii z TS Volley Rybnik
Będzie to z pewnością inny mecz niż w końcówce poprzedniego sezonu, kiedy to Rafako rywalizowało z Volleyem o utrzymanie. W tym sezonie obydwa zespoły radzą sobie bardzo dobrze. Choć rybniczanie złapali ostatnio lekką zadyszkę przegrywając trzy razy pod rząd i wypadli z czołowej czwórki, to jednak nadal liczą się w walce o play-offs i z pewnością nie odpuszczą. Na korzyść Rafako przemawia fakt, że w I rundzie sezonu już się udało pokonać Volley – i to w Rybniku – 3:1 (25:20, 16:25, 25:15, 25:18).
Mecz zostanie rozegrany w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00 w Arenie Rafako
Program 14. kolejki 2. grupy siatkarskiej II ligi:
Gwardia Wrocław – SMS PZPS II Spała
Czarni Rząśnia – SMS PZPS I Spała
Delic Pol Częstochowa – Juvenia Głuchołazy
AZS Politechnika Opolska – Kęczanin Kęty
Victoria Wałbrzych – Spodek Katowice
AZS Rafako Racibórz – Volley Rybnik
Tabela:
1 SMS PZPS I Spała 13 28
2 KS AZS Rafako Racibórz 13 27
3 UMKS Kęczanin Kęty 13 26
4 KS Gwardia Wrocław 13 23
5 TS Volley Rybnik 13 23
6 LKS Czarni Wirex Rząśnia 13 21
7 SMS PZPS II Spała 13 19
8 Delic Pol Częstochowa 13 19
9 KS Spodek Katowice 13 16
10 TS Victoria PWSZ Wałbrzych 13 15
11 AZS Politechnika Opole 13 11
12 Juvenia Głuchołazy 13 6






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)





![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)

![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
co tu duzo pisac strona jest strasznie dziurawa tak jak reszta raciborskich stron
http://chujnia.pl„> blad XSS w Podpis
iframe