Racibórz trzyma kciuki za swoich w Będzinie

0

Ma umożliwić zespołom – na co dzień grającym w klubach, domach kultury, szkołach – publiczne zaprezentowanie swojej twórczości. Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie wielu zespołom otworzył drzwi do kariery.
13 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury odbędą się eliminacje do XVIII już edycji festiwalu. – To już festiwal międzynarodowy, wiem, że zgłaszają się do niego zespoły zagraniczne – mówi Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury. – Eliminacje odbywają się w różnych miejscach na terenie całego kraju, nasz rejon powalczy jutro od godz. 10.00 w sali widowiskowej przy ul. Chopina. Wstęp jest wolny, więc jeśli tylko ktoś ma ochotę przyjść posłuchać i nastroić się przed świętami, zapraszamy – dodaje dyrektor.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów – dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. A Racibórz odnosił już sukcesy na festiwalu. – Doceniony został nasz chór z Brzezia. trzeba powiedzieć, że komisja oceniająca się nie myli, ci którzy przepuszczeni są dalej, otrzymują w Będzinie nagrody i wyróżnienia – chwali się dyrektor.

- reklama -

Eliminacje rejonowe w kilkudziesięciu miastach całego kraju potrwają do 20 grudnia, a przesłuchania finałowe już w Będzinie zaplanowano od 5 do 7 stycznia, koncert finałowy zaś 8 stycznia.

/rck/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here