Rozpoczęły się prace nad strategią rozwoju miasta

0

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie inaugurujące prace nad aktualizacją strategii do roku 2020. W skład zespołu  weszły osoby reprezentujące różne środowiska, m.in. gospodarcze, naukowe, kulturalne, społeczne, sportowe i media.

Zadaniem zespołu konsultacyjnego będzie wypracowanie dokumentu nowej strategii rozwoju miasta. Nad przedsięwzięciem pieczę sprawuje dr Witold Potwora, prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Zachęcał dziś do budowania strategii na silnych stronach miasta a nie skupianiu się na tych słabych. Patrzeniu na to co jest w interesie i możliwościach Raciborza, aby aktualizacja strategii była użyteczna i zgodna z oczekiwaniami mieszkańców.

- reklama -

 

 

 

Zespół zapoznał się również z harmonogramem prac nad strategią, który przewiduje kilka sesji kreatywnych rozłożonych do czerwca 2012 roku. Wtedy właśnie opracowana zostanie ostateczna wersja strategii. Na bieżąco można śledzić efekty pracy Zespołu na stronie Miasta pod adresem http://www.raciborz.pl/ w zakładce Aktualizacja Strategii Rozwoju. Zamieszczona tam została już diagnoza sytuacji gospodarczej Miasta Racibórz, z którą można się zapoznać.

 

 

 

W związku z pracami nad aktualizacją "Strategii Rozwoju Miasta Racibórz do roku 2020", Mirosław Lenk Prezydent Miasta zaprasza do udziału w tym przedsięwzięciu. – Chciałbym, aby aktualizacja podstawowego dokumentu, który wyznaczać powinien horyzontalne cele, docelową wizję jak również strategiczne i operacyjne kierunki rozwoju, była również Państwa udziałem – informuje prezydent.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji za pomocą poczty elektronicznej na adres [email protected]  Wszystkie nadesłane propozycje przedstawiane będą podczas spotkań Zespołu Konsultacyjnego który odpowiedzialny będzie za ich weryfikację oraz za powstanie ostatecznego dokumentu.

 

źródło: Urząd Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here