Co wiemy o ilustracjach w książkach dla dzieci?

0

W przedświątecznej atmosferze uczniowie Liceum Plastycznego wysłuchali wykładu pani dr Karoliny Stanieczek pt. „Grafika warsztatowa jako nauka stosowana na przykładzie ilustracji”, który zorganizowała Biblioteka PWSZ.

Wykład oraz prezentacja multimedialna odbyły się w nowo otwartej Czytelni Ogólnej biblioteki. Dla wielu widzów była to podróż w czas dzieciństwa i ukochanych książeczek dla dzieci, ilustrowanych przez najlepszych polskich ilustratorów, takich jak: J.M. Szancer, B. Butenko, O. Siemaszko i inni, a dla młodych adeptów sztuk plastycznych ciekawa lekcja historii ilustracji.

- reklama -

 

 

Uczniowie byli zafascynowani ilustracjami mistrzów, ale największy podziw wzbudziła prezentacja najnowszych prac rzeźbiarza książki – Briana Dettmera. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek ilustrowanych, bajek, baśni i powieści dla dorosłych, znajdujących się w zbiorach biblioteki oraz pochodzących z kolekcji prywatnych. Uczniowie Liceum zwiedzili również bibliotekę i zapoznali się z jej bogatymi zbiorami – książkami i czasopismami na temat sztuki, fotografii i technik graficznych. Z okazji zbliżających się świąt, uczniowie liceum otrzymali małe podarunki.

 

 

 
 
 

 

oprac. /im/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here