„Scena dla zawodowców” w Zespole Szkół Zawodowych

Święta pukają już do naszych serc. Święta już się czuje, sklepy coraz szczelniej wypełnione kupującymi a na ulicach tak dużo biegnących gdzieś w pośpiechu ludzi. I choć za oknem szaro to w Zespole Szkół Zawodowych… magia bożonarodzeniowa.Święta pukają już do naszych serc. Święta już się czuje, sklepy coraz szczelniej wypełnione kupującymi a na ulicach tak dużo biegnących gdzieś w pośpiechu ludzi. I choć za oknem szaro to w Zespole Szkół Zawodowych… magia bożonarodzeniowa. Konkurs Kolęd i Poezji Bożonarodzeniowej wprowadził uczniów i nauczycieli w świąteczny nastrój.
Występy uczniów ZSZ oraz uczniów ZSBiRR sprawiły, że Pierwsza Gwiazdka rozbłysnęła w sercach zebranych.
W ten grudniowy dzień młodzież obu szkół zaprezentowała najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Uroczyście a jednocześnie radośnie zabrzmiała poezja bożonarodzeniowa, która w magiczny sposób mówiła o życzliwości, pokoju i pojednaniu. Z zapartym tchem jury konkursu (p. Teresa Adamska, p. Aleksandra Zimoń-Wielocha, p. Mariola Szkurłat) słuchało kolejnych wystąpień. – Bez wątpienia na tej „scenie dla zawodowców” słuchamy dziś popisów najzdolniejszych młodych artystów obu szkół. Bo też Boże Narodzenie i tradycja kulturowa związana z tym świętem pozwala uczniom, nawet tym bardzo nieśmiałym, pokazać swój wyjątkowy talent – mówiła jedna z jurorek, p. M. Szkurłat.
Konkurs ogłoszony był w trzech kategoriach: recytatorskiej, muzycznej i plastycznej.
W kategorii recytatorskiej: I miejsce – Bartosz Raczkowski (ZSZ), II miejsce – Mariola Kulig (ZSBiRR), III miejsce – Anna Matlong (ZSZ); w kategorii muzycznej: I miejsce – Marlena Seroka (ZSZ), II miejsce – Bożena Nastuła (ZSZ), III miejsce – Barbara Kawalec (ZSZ); w kategorii plastycznej: I miejsce – Krzysztof Piórkowski (ZSBiRR), II miejsce – Sara Nowak (ZSZ), III miejsce – Karolina Babiniec (ZSZ). Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom.
Konkurs docelowo przeznaczony był dla uczniów raciborskich szkół zawodowych: ZSZ, ZSBiRR, ZSE i ZSM, dlatego jego hasło przewodnie brzmiało „Scena dla zawodowców”. – Przez zawodowców rozumiemy tu wszystkich uczniów, którzy wystąpili dzisiaj na tej scenie – dodaje p. Aleksandra Kalisz, która razem z p. M. Szkurłat były organizatorkami konkursu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here