Jak się uczyć to tylko w Naszej Szkole

Gimnazjalisto! jak się uczyć to tylko u NAS!!!Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych:
TECHNIKUM
– technik analityk
– technik żywienia i gospdarstw domowego
– technik hotelarstwa
– technik obsługi ruchu turystycznego NOWOŚĆ!!!
– kelner
– technik usług fryzjerskich NOWOŚĆ !!!
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA:
– kucharz małej gastronomii
– drukarz
– lakierniksamochodowy
– fryzjer
– rolnik
– monter elektronik
– zegarmistrz
– złotnik jubiler
– fotograf
– krawiec
– rzeźnik-wędliniarz
– cukiernik
– piekarz
– blacharz samochodowy
– inne nietypowe
Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie szkoły: www.zespolrac.republika.pl Odpowiedzi na ewentualne pytania można uzyskać po numerem tel. 032 415 29 63.
Szkoła Nasza funkcjonuje już prawie 50 lat. Wielokrotnie udowodniła, że jest placówką kształcącą w kierunkach potrzebnych gospodarce i usługom naszego regionu. Sytuacja taka powoduje, że jesteśmy przygotowani na zmiany w szkolnictwie ponadgimnazjalnym i potrafimy zapewnić odpowiednie wykształcenie w Technikum oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej w interesujących, odpowiadających potrzebom rynku pracy specjalnościach poprzez ścisła współpracę z zakładami pracy: SGL Carbon, Henkel, branżą spożywczą, gastronomiczną, hotelarską. Dzisiaj szkoła stawia na ciągły rozwój i nowatorstwo. Posiadamy bazę dydaktyczną odpowiadającą proponowanym kierunkom kształcenia: jedyny w powiecie kompleks profesjonalnie wyposażonych laboratoriów chemicznych i pracowni gastronomicznych, pracownie komputerowe, nowoczesne zaplecze sportowe-Orlik 2000, w szkole działa zespół gazetki szkolnej „Feniks”. Młodzi redaktorzy uczestniczą w warsztatach dziennikarskich, osoby uzdolnione aktorsko realizują swoje pasje w Kołku Teatralnym HETERODYNA. Zespół Szkół Zawodowych od 1.09.2010 do 31.08.2012 realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„Sukces Zawodowy Młodzieży Sukcesem Europy” w ramach projektu organizowane
są dodatkowe zajęcia z :
•matematyki przygotowujące do matury, biologii, chemii rozszerzonej
•języka niemieckiego i angielskiego gastronomicznego
•języka angielskiego chemicznego
•zajęcia w Szkolnym Ośrodku Kariery (SzOK)
•wycieczki do zakładów pracy, do hoteli, na uczelnie wyższe
Organizujemy rokrocznie: Dni Otwarte, Dzień Śląski, Europejski Dzień Języków, Dzień Sportu. Imprezy te znajdują odbicie w lokalnej prasie, radiu, Internecie. Nasi uczniowie zbierają laury w rożnych rodzajach konkursów: chemicznych, gastronomicznych, hotelarskich, sportowych, wiedzy ekologicznej, wiedzy o Biblii. Młodzież trafiająca do naszej szkoły, wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna oraz wiele pomysłów dotyczących perspektyw szkoły pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Oferujemy naukę w szkole życzliwej uczniowi, a jednocześnie wymagającej, starającej się stworzyć uczniowi jak najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju.

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że nikt nie napisał w jakich warunkach uczniowie muszą się uczyć.
    Mamy XXI w. a w tej szkole warunki są jak w przedwojennych placówkach. Ciepła woda jest w łazience dopiero od września tego roku, nie mówiąc już o temperaturze w okresie zimowym spowodowaną oszczędnościami. Szatni brak! A w toalecie odór bucha prosto w twarz, nie wspominając już o tym, że w zimę można się poczuć jakby się załatwiało na dworze! Papier toaletowy po pół listka na osobę, ręcznika brak, klamka z kabiny ledwo zamyka drzwi! Ps. lepiej żeby zaufana osoba trzymała drzwi z drugiej strony.
    Sprawdziany… hmm… nauczyciele muszą płacić za korzystanie z ksera, więc na sprawdzian lepiej wziąść pare groszy, żeby nie przepisywać poleceń całą lekcje.
    Szkoda gadać! Szkoła utrzymuje się już tylko i wyłącznie dlatego, że ma wyjątkowe kierunki, bo szczerze mówiąc nigdy bym się nie zdecywowała na takie średniowiecze gdybym miała taką specjalność w innej, zadbanej i ciepłej szkole!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here