Fundusz na targach POLEKO 2011

0

Katowicki Fundusz przedstawiał swe osiągnięcia na wspólnym stoisku z Ministerstwem Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i innymi wojewódzkimi funduszami.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wzięli udział w trwających w Poznaniu od 22 do 25 listopada Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO. To największe targi ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaproponowany przez Ministerstwo Środowiska temat ich tegorocznej edycji był ściśle związany ze środowiskowym wymiarem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. „Efektywne wykorzystanie zasobów” oznacza zintegrowane działania w wielu dziedzinach, zwłaszcza w energetyce, ograniczeniu emisji zanieczyszczeń, badaniach i innowacjach, przemyśle, transporcie, rybołówstwie oraz ochronie środowiska.

- reklama -

Podczas Targów POLEKO, na powierzchni ekspozycyjnej około 17.000 m2, innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska oraz gospodarki komunalnej prezentowało ponad 700 wystawców i firm z 19 krajów, m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. Podobnie jak w ubiegłym roku funkcjonowały cztery salony: Salon Czystej Energii, Salon Recyklingu, Salon Aparatury Kontrolno-Pomiarowej oraz Salon Nauki dla Środowiska.

Katowicki Fundusz przedstawiał swe osiągnięcia na wspólnym stoisku z Ministerstwem Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i innymi wojewódzkimi funduszami. W materiałach informacyjno-promocyjnych oraz w prezentacjach komputerowych informowano licznych zwiedzających o zaletach polskiego systemu finansowania ochrony środowiska.

Jak powiedział otwierając targi wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, rezultaty działania naszego – unikatowego w skali światowej – systemu wspierania środowiska odczuć może każdy z nas. Dzisiaj w Polsce nie ma już w zasadzie gminy, w której nie byłyby realizowane albo nie zostały zakończone inwestycje dotyczące naszego bezpośredniego bytu. Termomodernizacja budynków, ochrona wód, zaopatrzenie w wodę, czy odbiór ścieków to przykłady proekologicznych programów z korzyścią wpływającą na życie przysłowiowego Kowalskiego – powiedział wiceminister Gawłowski.

W tym roku stanowiska wystawiennicze Ministerstwa Środowiska poświęcono podobnie jak rok temu głównie działaniom w zakresie realizacji Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

Pracowników WFOŚiGW w Katowicach najczęściej pytano o możliwości wykorzystania środków Funduszu na inwestycje energooszczędne, budowę domów niskoenergetycznych i o sposoby wspierania działań zwalczających niską emisję w dużych miastach.

Wanda Gozdek

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here