III Raciborski Konkurs Moczki i Kutii

0

We wtorek 27 grudnia o godz. 17.00 w Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie III Raciborski Konkurs Moczki i Kutii. Patronat honorowy nad tegorocznym konkursem sprawuje prezydent Mirosław Lenk.

W czasie konkursu odwiedzą nas kolędnicy z teatru Tetraedr i Grupy Śpiewaczej Sudarynia pod kierownictwem Anny Jegerskiej – Michalskiej.

- reklama -

REGULAMIN III RACIBORSKIEGO KONKURSU MOCZKI I KUTII

1. Organizatorem Raciborskiego Konkursu Moczki i Kutii jest Przystanek Kulturalny Koniec Świata, działający w Raciborzu przy ulicy Karola Miarki 3a.

2. Celem konkursu jest:

a) promocja dwóch typowych dla raciborszczyzny potraw bożonarodzeniowych: moczki – gotowanej w domach o tradycji i historii śląskiej oraz kutii – gotowanej przez mieszkańców ziemi raciborskiej, pochodzących z kresów
wschodnich

b) ukazanie bogactwa tkwiącego w różnorodności kulinarnej i kulturowej mieszkańców ziemi raciborskiej

c) ukazanie światu talentu raciborskich kucharek, kucharzy i amatorów kuchni świątecznej

d) integracja międzypokoleniowa i międzykulturowa mieszkańców raciborszczyzny, poprzez wesołe współzawodnictwo i uczestnictwo w dobrej zabawie świątecznej

3. W konkursie biorą udział produkty (moczka i kutia), które zgłaszać mogą zarówno osoby fizyczne, rodziny oraz firmy gastronomiczne z obszaru województwa śląskiego i opolskiego.

4. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie do siedziby organizatora litrowego słoika moczki bądź kutii w dniu 27 grudnia od godziny 16.00 do 16.45. Słoik powinien być podpisany w sposób czytelny i
trwały (naklejka, napis markerem wodoodpornym itp.)

5. Anonimowej oceny produktów dokona 6-8 osobowe jury w dniu 27 grudnia ogodzinie 17.00.

6. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi około godziny 19.00.

7. Oceniany będzie smak, zapach, estetyka potrawy.

8. Nagrodą w konkursie jest splendor i chwała! Nie mniej jednak organizatorzy przewidują wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Fundatorami w/w nagród są: Prezydenta Miasta Racibórz oraz raciborskie firmy gastronomiczne: Restauracja Hotelu Polonia (Tomasz Czerwiński), kawiarnia Poza Czasem (Tomasz Latoń) i Przystanek Kulturalny Koniec Świata (Dawid Wacławczyk).

 

DW

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here