Centrum Kształcenia Ustawicznego „działa dla świata”

W Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu od wielu lat prowadzona jest edukacja globalna. Polega ona na akcji uświadamiającej młodego człowieka o zagrożeniach o skali globalnej.

Tydzień Edukacji Globalnej to cykliczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi Europejczyków na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania  skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

- reklama -

Inicjatywy organizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im w tym kontekście odpowiedzialność za własne działania. Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań. Tematem przewodnim tegorocznej akcji było hasło : ”Działaj dla świata”. Obchodom TEG-u patronuje Europejskie Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) przy Radzie Europy. W Polsce honory patronat nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

 

 

 

/p/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here