Kreszendo w styczniu wystąpi w Raciborzu

0

Gratka dla fanów jazzu w Raciborzu. 28 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu Kreszendo. Historia tej grupy sięga 1993 roku, kiedy to część jego członków tworzyła Jazz Trio.

 
Koncert zespołu Kreszendo
28 stycznia, godz. 17.00
sala kameralna Raciborskiego Centrum Kultury
 

 
Zespół Kreszendo powstał w 2003 roku w Krakowie. Historia grupy sięga jeszcze 1993 roku, kiedy to część jego członków tworzyła Jazz Trio. Wtedy zespół w składzie Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie prezentując kompozycje i stylistykę realizowaną później w Kreszendo.

- reklama -

W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę o tytule "Stało się”, która została wydana nakładem wytwórni Sony Music. Drugą płytę "Tu i teraz" zespół  wydał  w  roku  2007 roku nakładem Fundacji Poemat. Gościnnie wystąpili na niej m.in. Magda Steczkowska, Adam Wendt, Jerzy Główczewski, Adam Bałdych. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie całego kraju i udział w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym na którym gościnnie z grupą wystąpił jeden z najlepszych percussionistów na świecie Hakim Ludin i legenda światowej grupy Tower of Power David Garibaldi. Obecny skład zespołu stanowią uznani na naszym rynku muzycy: Adam Niedzielin – piano, Marek Olma – perkusja, Grzegorz Piętak – bas, Leszek Szczerba-saksofon, Jacek Królik – gitara.

informacja o biletach na koncert wkrótce
fot. kreszendo.republika.pl

/p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here