Mistrzostwa Raciborza w kręglach na koniec roku

0

Jednym z ostatnich akordów sezonu kręglarskiego w Raciborzu były Mistrzostwa Raciborza, które rozegrane zostały na kręgielni OSiR. Po raz pierwszy najlepszym kręglarzem w mieście został Krzysztof Jeremicz.

Zawody rozgrywane były przez dwa dni (eliminacje + finały) w systemie po 120 rzutów dziennie: 60 do pełnych i 60 do zbieranych. Koronę Mistrza Raciborza i tytuł najlepszego kręglarza w mieście zdobył po raz pierwszy w karierze Krzysztof Jeremicz z łącznym wynikiem 1059 kręgli (541 + 516). Jego dominacja była bezdyskusyjna, gdyż zarówno pierwszego dnia, jak i drugiego uzyskał najlepszy wynik. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie wynik z eliminacji – 541 kręgli, który jest jednym znajlepszych uzyskanych w oficjalnych zawodach na raciborskiej kręgielni. Drugie miejsce zdobył ubiegłoroczny mistrz Maciej Basista z wynikiem 992 kręgle (484 +508), trzecie już ze sporą stratą Jerzy Kwaśny – 919 kręgli (482 + 437), a czwarte Henryk Janecki  – 906 kręgli (426 + 480). Cała czwórka otrzymała pamiątkowe puchary,a medaliści dodatkowo – dyplomy i nagrody rzeczowe.

- reklama -

 

 

Jednocześnie podsumowano rozgrywki Raciborskiej Indywidualnej Ligi Kręglarskiej 2010/ 2011. Sezon trwał tradycyjnie od połowy września do końca kwietnia. Aby wygrać ligę należało prezentować wysoką formę przez cały ten okres i regularnie brać udział w rozgrywkach. Tegoroczny sezon był jubileuszowy – była to dziesiąta edycja. W tegorocznej edycji ligi rozegrano łącznie 33 turnieje, w których wzięło udział 16 osób (w tym dwie kobiety), z czego 13 grało w miarę regularnie. W każdym turnieju punktowało 10 najlepszych zawodników według następujących zasad: 1. miejsce – 20 punktów, 2. miejsce – 15 punktów, 3. miejsce – 10 punktów, 4. miejsce – 8 punktów, a następne miejsca – kolejno 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkt. O miejscu w poszczególnym turnieju decydowała suma zbitych kręgli w 120 rzutach, w tym 60 do pełnych i 60 do zbieranych. Każdy zawodnik oddawał po 30 rzutów na każdym z czterech torów. Zdecydowanym dominatorem ligi został Maciej Basista, który wygrał aż 16 turniejów i łącznie zdobył 516 punktów. Było to już dziewiąte ligowe zwycięstwo Macieja. II miejsce zajął Krzysztof Jeremicz – 333 punkty, a III – Jerzy Kwaśny, który zdobył 302 punkty. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Gierczak, Artur Tokarski i Henryk Janecki. Na koniec sezonu najlepsza trójka w klasyfikacji generalnej otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Podsumowując sezon, należy wspomnieć, że raciborzanie w minionym sezonie wzięli również udział w rozgrywkach I ligi drużynowej, gdzie zajęli wysokie IV miejsce w Polsce (Krzysztof Jeremicz, Maciej Basista, Jerzy Kwaśny, Mariusz Gierczak oraz rezerwowy Henryk Janecki). Ponadto nasi kręglarze uczestniczyli także w rozgrywkach drużynowych w dwóch ligach czeskich: w lidze okręgowej Opava – Bruntal, w której uplasowali się  na VI pozycji oraz z lidze sześcioosobowej w Opavie, gdzie zajęli III miejsce.

 

Do grona sukcesów raciborskich kręglarzy w minionym roku należy zaliczyć VI miejsce Krystyny Koczwary oraz IX miejsce Macieja Basisty w Pucharze Polski na 120 rzutów (pełne + zbierane) oraz pierwsze trzy miejsca w Mistrzostwach Śląska (kolejno Krzysztof Wróblewski, Jerzy Kwaśny i Maciej Basista). Ponadto Maciej Basista zdobył
indywidualne wyróżnienie dla najlepszego kręglarza grupy B I ligi, którą również wygrali raciborzanie.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here