Duet Jazzmanów wystąpił na Końcu Świata

2

Występem wybitnych jazzmanów rozpoczął się rok ciekawych koncertów na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata. Swoją muzyką uraczyli publiczność tym razem klarnecista Brad Terry oraz pianista Joachim Mencel (zdjęcia).

- reklama -

Terry i Mencel niewątpliwie tworzą udany duet. Potwierdzili to swoją obecnością na koncercie raciborzanie, którym niestraszne jest obcowanie z muzyką taką jak jazz. Kilka wspaniałych godzin rozrywki muzycznej w najlepszym wydaniu – duet otrzymywał gromkie brawa po każdym zagranym utworze. Dodatkowo, zespół zorganizował małą zabawę w improwizację.

 

 

Brad Terry (ur. 1937) – amerykański klarnecista który z powodzeniem improwizuje gwizdem jazzowym. Współpracował z wieloma znanymi w tym gatunku muzykami – tak samo zresztą jak Joachim Mencel (ur. 1966) – polski pianista jazzowy, współpracował z takimi muzykami jak Anna Maria Jopek czy Nigel Kennedy. Nie należy zapominać również o tym, iż jest znakomitym kompozytorem.

 

Duet wydał niedawno nowy koncertowy album pt. "Live in Fort Andross".

 

 

/nat/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A cały ten cudowny event dzięki Zuzi Tomaszewskiej z Zippel Managment 😉 Obawiam się, że ciężko będzie w tym roku komukolwiek (w tym nam) podnieść artystyczną poprzeczkę wyżej… Dziękujemy widzom, dziękujemy muzykom i dziękujemy redakcji portalu, że jako jedyny postawił tego dnia (wieczoru!) nie tylko na lokalne sensacyjki, ale na prawdziwą sztukę!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here