Benefis Ireny Santor – co jeszcze w ten weekend?

0

Na Końcu Świata odbędzie się potańcówka w rytm muzyki z lat '70. W kościele NSPJ w Raciborzu odbędzie się koncert kolęd, a w RCK wystąpi Teatr Zagłębia, który przedstawi "Królewnę Śnieżkę".

20 stycznia: Szalone lata '70 na Końcu Świata

- reklama -

Dzieci- kwiaty, rock, festiwal Woodstock i pacyfki, początki boogie i funk'u, musical " Hair", " Aniołki Charlie'go" i " Gorączka sobotniej nocy", w Polsce- PRL, Maryla Rodowicz, Alibabki i trabanty na ulicach- oto pierwsze skojarzenia dotyczące tej burzliwej dekady. Co jednak było najważniejsze? Zabawa! Zarówno w Polsce, jak i za granicą, kluby pękały w szwach. Ludzie bawili się do białego rana przy dźwiękach zarówno rockowych, jak i dyskotekowych. Jeżeli chcesz pobujać się do muzyki tamtych lat zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 21.00 na Przystanek Kulturalny Koniec Świata. Mile widziane stroje nawiązujące do stylu lat '70. Wstęp wolny!

20 stycznia: Wieczór kolęd w RCK

20 stycznia o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbędzie się XXVI Wieczór Kolęd. W programie występy dzieci z Przedszkola nr 11 w Raciborzu, zespół wokalny "Perspektywa", chór parafii pw. św. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu, chór mieszany im. Juliusza Rogera w Rudach, chór mieszany "Małgorzata" w Lyskach, chór "Senior" przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej, zespół wokalny "Vivo" przy RCK w Raciborzu oraz chór "Cecylia" przy DK i DFK w Krzanowicach. Ponadto wystąpią Marta Gamrot, Zuzanna Gamrot, Paweł Kowol. Wstęp wolny.

20 stycznia: Benefis Ireny Santor

21 stycznia o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 wystąpi Irena Santor. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, "Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą. Artystce towarzyszy na fortepianie Czesław Majewski, kompozytor, pianista, dyrygent i aktor kabaretowy. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej (pan Czesio) oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany" (TVP2) i "Singa Dinga" (TV Puls).

 

 

 

 

22 stycznia: Regionalne Spotkania Wspólnot Śpiewaczych

W niedzielę, 22 stycznia w kościele parafii NSPJ odbędą się XXI Regionalne Spotkania Wspólnot Śpiewaczych. Kolędy i pastorałki zaśpiewają m.in. chóry z Raciborza, Krzanowic, Krzyżanowic i Opavy. Koncert organizują: Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

22 stycznia: Królewna Śnieżka w RCK

Teatr Zagłębia w Sosnowcu przyjeżdża do Raciborza z „Królewną Śnieżką”. To kolejne spotkanie w ramach Dziecięcej Sceny Teatralnej, które odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury. Spektakl odbędzie się 22 stycznia o godzinie 16.00. "Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Losy dobrej i pięknej, ale znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczają dzieciom ZAWSZE niezapomnianych emocji. Obok głównych bohaterów pojawią się także zwierzątka, które w swych przepięknych kostiumach oddają charakter poszczególnych postaci. Wszystko to wkomponowane jest w iście bajkową przestrzeń, która przenosi nas w piękny świat bajek.

22 stycznia: Koncert charytatywny w Tworkowie

22 stycznia o godzinie 16.00 w Tworkowie odbędzie się koncert charytatywny. W roli konferansjerów: Magdalena Opolony oraz Tomasz Ciba. W trakcie koncertu będzie miała miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz Justynki walczącej z autyzmem. Dochód z zbiórki zostanie w całości przeznaczony na subkonto Fundacji, której Justynka jest podopieczną. Koncert odbędzie się pod patronatem Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą w Warszawie.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here