Stara komenda pójdzie pod młotek

0

Prezydent Lenk ujawnił dziś plany, jakie miasto ma w stosunku do siedziby Komendy Powiatowej Policji przy Placu Wolności, skąd aktualnie stróże prawa się wyprowadzają. Obiekt prawdopodobnie zostanie wystawiony na sprzedaż.

Z pytaniem o przyszłość starej komendy wystąpił podczas komisji gospodarki Krzysztof Myśliwy, wcześniej o to samo na piśmie pytał inny z Myśliwych – Robert. Plany nie są do końca sprecyzowane, ale Mirosław Lenk wyklucza raczej remont i adaptację pomieszczeń na cele mieszkalne. Pomysł taki był co prawda rozważany, ale na Batorego doszli do wniosku, że koszty remontu byłyby wyższe niż wybudowanie nowego budynku mieszkalnego. – Raczej będziemy więc chcieli ten teren zbyć – poinformował.

- reklama -

W odniesieniu do nowej siedziby policjantów prezydent ujawnił, że na ul. Bosackiej będzie przeprowadzona reorganizacja ruchu, by ułatwić wjazd i wyjazd, a także ułatwić  przejazd Bosacką: – Docelowo będziemy chcieli przebudować Bosacką w ten sposób, że chodnik z jednej strony będzie zlikwidowany kosztem poprowadzenia dodatkowego pasa ruchu.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here