W Raciborzu trenują już od 20 lat

Raciborska sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Przyjaciele sekcji oraz jej byli i obecni członkowie spotkali się z tej okazji w "Strzesze". Zdjęcia – 20-lecie raciborskiej sekcji PASW.

Raciborska sekcja Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki obchodziła w środę, 25 stycznia 20-lecie istnienia. Z tej okazji miłośnicy wschodnich sztuk walki – trenerzy, byli i obecni członkowie sekcji – spotkali się w Domu Kultury "Strzecha". Spotkanie było okazją do wspomnień. Na samym początku publiczność obejrzała, krótki film z treningów i obozów. Następnie Katarzyna Cieślicka, członek sekcji przypomniała zebranym historię PASW.  – W latach 1955-1960 bracia Jan i Józef Brudny na bazie indywidualnego treningu z mistrzem i komandosem bojowego jiu-jitsu zaczęli tworzyć nowy system walki. Podczas dyskusji i obserwacji przyrody kształtowali nowe rozwiązania techniczne. W tym okresie nie funkcjonowała jeszcze nazwa kung-fu,lecz niektóre techniki miały już taki charakter. W 1976 roku doszło powstała Pszczyńska Akademia Sztuk Walki, a w 1991 roku zawiązała się sekcja w Raciborzu – mówiła.

- reklama -

 

 

Uroczystość była  także okazją do zaprezentowania zdobytych podczas treningów umiejętności. Wszystkie trzy grupy  (najmłodsza, średnia i najstarsza) zaprezentowały się na scenie "Strzechy". Najmłodsi zaczęli, a po prezentacjach byli częstowani słodyczami. W przerwie między prezentacjami ze spektaklem wystąpiła grupa "Cyrk na kółkach" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Raciborzu. Z tego względu, że treningi raciborskiej sekcji odbywają się w ośrodku, na sali było mnóstwo jej wychowanków. Na scenie obok konferansjerów staną więc lektor, który tłumaczył na migi to, co mówili.

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Wspaniałe dzieciaki…wspaniały sport!
    Wspominam ,gdy Mistrz Józef Brudny pasował mnie na ucznia Akademii 🙂 …kilka lat ćwiczyłam i tylko żal,że czasem nadmiar sportu odbija się na zdrowiu ;/ ….wiele bym dała,by móc nadal trenować sztuki walk !
    Pozdrawiam Kasię i znajomych z naszych wspólnych treningów /w SP 15/
    …Anna

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here