R. Kasprzyk: Nie chciałem być grabarzem tej szkoły

0

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej przegłosowano pakiet uchwał mających na celu likwidację szkolnictwa średniego w mieście.

Głosowanie pakietu poprzedziła uchwała dotycząca rozwiązania 31 sierpnia 2012 r. Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, mieszczącego się przy ul. Piaskowej 28. Za nią poszedł szereg kolejnych, likwidujących szkolnictwo ponadgimnazjalne, znajdujące się w tym właśnie budynku. Powodem takiej decyzji – o czym mówiono już na poprzednich sesjach – był słaby nabór i niskie zainteresowanie gimnazjalistów kształceniem się na poziomie szkoły średniej w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

 

 

Wśród szkół, które na mocy podjętych uchwał miały zostać zlikwidowane, znalazły się: Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Liceum Profilowane, Technikum, Technikum Uzupełniające, Technikum Uzupełniające dla Dorosłych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz Szkoła Policealna.

 

Po 31 sierpnia br. część tablic z budynku zostanie zdjęta 

Temat ZSOiT pojawiał się na sesji kilkakrotnie, zawsze wzbudzając niemałe emocje zarówno wśród radnych, jak i innych obecnych na sali osób. Tym razem obyło się bez jakiejkolwiek dyskusji. Uchwały przechodziły większością głosów jedna po drugiej. Jednomyślności wśród radnych jednak nie było.

 

Radni R. Kasprzyk (z lewej) i Adam Skórka głosowali przeciwko likwidacji szkół 

Przeciw likwidacji głosował m. in. radny Radosław Kasprzyk. Po głosowaniu powiedział: – Większość radnych twierdziła, że szkoły trzeba zlikwidować, ponieważ nie było naboru, a więc szkoły nie rokowały dobrze na przyszłość. Ja natomiast uważam, że nie wszystko zostało w odpowiedni sposób zrobione, by pozyskać ten nabór. Sugerowałem to i na sesjach, i na komisji oświaty. Zapowiedziałem także, że nie będę grabarzem czegoś, do czego nie doprowadziłem. To byłoby niezgodne z moim sumieniem. To nie ja doprowadziłem do tego, że nabór był tak niewielki. Uważam, że ktoś za to powinien ponieść konsekwencje, a rada – głosując w większości dziś za likwidacją – stała się jakby grabarzem tej szkoły.

Bartosz Kozina

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here