Edyta Geppert zaśpiewa dla raciborzan

1

Koncert kolejnej gwiazdy przygotowało Raciborskie Centrum Kultury dla mieszkańców miasta. Na marzec zaplanowano koncert Edyty Geppert. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży.Edyta Geppert tworzy swój własny, nieporównywalny z innymi wykonawcami, teatr piosenki. Nie lubi, gdy się mówi o niej wokalistka. Nie chce też określać tego, co robi słowami "poezja śpiewana". Po prostu śpiewa piosenki. Najbardziej odpowiada jej zapomniana już definicja francuskich encyklopedystów: "Piosenka – rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, jeśli się chce oddalić znudzenie, jeśli się jest bogatym lub lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym".

Wychodzi na scenę tonącą w mroku. Nawet nie widać zarysu jej sylwetki. Dopiero, kiedy odezwą się pierwsze takty muzyki, snop światła rozświetli dyskretnie jej postać. Nieodmiennie w blond fryzurze, zawsze w czerni, bez gadżetów. Znana z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Poniedzielskiego, a wśród kompozytorów m.in.: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

- reklama -

Bardzo wiele piosenek z jej repertuaru wytrzymało próbę czasu i stało się już evergreenami. Z prostych, melodyjnych małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które natychmiast stają się udziałem publiczności.Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania kontrastowych nastrojów – piosenki liryczne są zderzane z dramatycznymi, a dramatyczne – z zabawnymi, tzw. kabaretowymi reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku, Mariana Hemara. Ten recital to niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich dostarczają publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Artystka w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi 4 marca o godzinie 17.00. Bilety w cenie 50 i 40 złotych do nabycia w kasie RCK lub za pomocą strony internetowej www.rck.com.pl.

źródło: oficjalna strona artystki

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Pokażmy prawdę. Czy organizatortem bezpośrednim ostatnich koncertów i najbliższych, popularnych gwiazd, jest RCK czy też jakaś agencja artystyczna, która wynajmuje salę i pozostawia do rozprowadzenia własne bilety? Słowem czy są to imprezty własne RCK czy obce?
    Jeżeli własne , wykupione w całości od menedżera czy agencji to RCK w razie niskiej frekwencji musiało by pokryć straty
    To trzeba społeczeństwu wyjaśnić. Często się tak dzieje, że w placówce odbywa się mnóstwo imprez ale obcych w ramach tzw. tras koncertowych
    organizowanych przez agencje wynajmujące sale i zlecające placówce rozprowadzanie swoich biletów. Nie jest to wówczas działalność własna tej placówki, która mimo wszysztko wpisuje to na własne konto organizacji imprez.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here