Młode siatkarki Krzanowic w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

0

Bardzo dobrze spisały się juniorki GS UKS Krzanowice w 1/8 Mistrzostw Polski, które odbyły się w Wieliczce. Dziewczęta z kompletem zwycięstw awansowały do turnieju ćwierćfinałowego, który odbędzie się w Elblągu.

Pomyślnie przebrnęły przez 1/8 Mistrzostw Polski juniorki UKS Krzanowice, które wygrały trzy mecze i awansowały do dalszych rozgrywek ogólnopolskich. W zasadzie pierwszy zwycięski mecz z gospodyniami zadecydował o wygraniu grupy i awansie do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

- reklama -

Licznie zgromadzona publiczność w Wieliczce mocno dopingowała swoją drużynę w meczu z krzanowiczankami. Tylko w pierwszej partii gospodynie nadawały ton w grze, gdzie dzięki błędom krzanowiczanek prowadziły w meczu 1 : 0. Od drugiego seta dziewczęta z Krzanowic opanowały emocje, przystosowały się do olbrzymiej hali i zaczęły grać poprawnie, co doprowadziło do remisu. Trzecia i chyba najważniejsza partia toczy się od początku punkt za punkt. W końcówce gospodynie odskakują na 3 punkty i wydawało się, że jest po secie, jednak waleczne krzanowiczanki doprowadzają do remisu 23 : 23 i wygrywają po zaciętej walce. Czwarty set przebiegał pod pełną kontrolą dziewcząt z Krzanowic, które rozluźnione i pewne swoich umiejętności pewnie wygrywają i zapisują na swoim koncie dwa ważne punkty.

     MKS – MOS Wieliczka   –   GS UKS Krzanowice    1 : 3 (22,-21,-23,-15)

Dwa kolejne mecze w turnieju były formalnością, ponieważ drużyny z Łodzi i Kielc prezentowały słaby poziom i pokonanie ich nie było żadnym problemem dla krzanowiczanek. Zwycięstwo w grupie zadecydowało, że krzanowiczanki w ćwierćfinale Mistrzostw Polski wyjadą do Elbląga i będą rywalizować z drużynami z Bydgoszczy, Nysy i Elbląga. Grupa bardzo trudna ale jak zawsze krzanowiczanki zostawią całe serce by godnie reprezentować Krzanowice, powiat raciborski i Śląsk i miejmy nadzieję, że awansują do dalszych gier.

     KS Dziewiątka Łódź   –   GS UKS Krzanowice     0 : 3 (-18,-15,-20)

     Salos Kielce   –   GS UKS Krzanowice    0 : 3 (-20,-20,-13)

Skład: Magdalena Sławik, Aleksandra Baron, Sylwia Balcer, Joanna Staniszewska, Barbara Otlik, Joanna Swierczek, Magdalena Kuziak – libero, Karolina Wittek, Justyna Swierczek.

 

Tomasz Kuziak

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here