
Raciborski klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Kolumbia – świadectwo dla świata” oraz spotkanie z reżyserem dzieła Dominikiem Tarczyńskim. Pokaz filmu odbędzie się 14 lutego w kościele NSPJ w Raciborzu
„Kolumbia – świadectwo dla świata” to najlepszy film dokumentalny na tegorocznym XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film został nagrodzony I nagrodą za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych.
Film ten nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu Prezydenta Kolumbii oraz innych przedstawicieli władzy świeckiej i kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła Katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie materialnym, który dla Kolumbijczyków jest światem wypełnionym przemocą.
„Kolumbia – świadectwo dla świata” jest także świadectwem dla Polski. Jest wyjątkowym obrazem, który szczególnie teraz, w tym okresie historii naszej Ojczyzny, może być dla nas bardzo ważny. Jako Naród stoimy właśnie przed ważnymi decyzjami tak politycznymi jak i społecznymi, dlatego tak ważne jest, aby film ten zobaczyło wielu z nas.
Projekcja filmu: Kościół NSPJ w Raciborzu, 14 lutego, godz. 18:30




![Raciborzanie zwiedzali magistrat podczas Nocy Muzeów [ZDJĘCIA] Raciborzanie zwiedzali magistrat podczas Nocy Muzeów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/noc-muzeow-urzad-miasta.jpg)
![„Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi [ZDJĘCIA] „Śląsk niezatarty” w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/beata-pawel-pomykalscy.jpg)
![Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA] Anną Kańtoch o kulisach pisania kryminałów w bibliotece na Ostrogu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/anna-kantoch.jpg)
![Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem [ZDJĘCIA] Rudy stolicą polskiego kryminału. Spotkanie z Agnieszką Peszek i Maciejem Kaźmierczakiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-rudy-spotkanie-z-pisarzami-6.jpg)

![Kokedama w raciborskiej bibliotece. Warsztaty tworzenia wiszących ogrodów [ZDJĘCIA] kokedama warsztaty tworzenia wiszących ogrodow w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/kokedama-warsztaty-tworzenia-wiszacych-ogrodow-w-bibliotece.jpg)
![Jak sprzątać ekologicznie? Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] Jak sprzątać ekologicznie? Warsztaty w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/ekosprzatanie-biblioteka-ocice.jpg)

![Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Przedszkolaki odkrywały tajemnice raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkolaki-biblioteka.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Wielkanocna procesja konna w Raciborzu-Sudole [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/wielkanocna-procesja-konna-raciborz-sudol-2026.jpg)
![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)






