Gimnazjaliści z ZSOMS walczą o sprzęt multimedialny

0

Od dziś można głosować w konkursie "Klasa ze Snów – Wyprawa na Marsa". Do konkursu zakwalifikowało się tylko 20 prac z całej Polski. Wśród nich znajduje się praca gimnazjalistów z ZSOMS w Raciborzu.

Metaloplastyka, wyszywanka, malowanie woskiem na płótnie i grafika komputerowa to tylko kilka z technik plastycznych wykorzystanych przez autorów prac w tegorocznej, V edycji konkursu. – W tym roku obrady jury były wyjątkowo trudne. Do konkursu przystąpiła rekordowa liczba szkół. Kilka tysięcy dzieci z blisko siedmiuset placówek zaangażowało się w stworzenie prac, spośród których mogliśmy wybrać tylko 20 najlepszych.– mówi Robert Pusz z portalu www.multimediawszkole.pl – organizatora konkursu. – Podjęcie ostatecznej decyzji zajęło nam kilka dni. Otrzymaliśmy fantastyczne prace plastyczne od uczniów w różnym wieku zarówno z dużych miast, jak i z maleńkich miejscowości. Według ich wizji nauka na Marsie będzie łatwa i przyjemna. W  pracach uczniów sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt, książki po otwarciu wizualizują wiedzę,  a matematykę  można przyswoić w bardzo przyjemny sposób – zjadając słodkie ciasteczko z zakodowanymi wzorami.

- reklama -

Do Plebiscytu Internetowego zakwalifikowało się siedem szkół z województwa śląskiego:
Zespół Szkolno – Przedszkolny z Bystrej,
Szkoła Podstawowa nr 49 z Częstochowy,
I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego z Siemianowic Śląskich,
Gimnazjum nr 6 z Pszczyny – Łąki,
Gimnazjum nr 19 im. H. Sławika z Katowic,
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Raciborza,
Miejskie Gimnazjum nr 1 z Piekar Śląskich.

Plebiscyt Internetowy potrwa do końca lutego. Nagrodę Publiczności – projektor bezlampowy Casio  i wizualizer AVer  o łącznej wartości 8 tys. zł – otrzyma szkoła, której praca zdobędzie najwięcej głosów. Aby zagłosować na pracę uczniów należy wejść na stronę www.klasazesnow.pl/glosowanie. Wyniki Plebiscytu Internetowego poznamy już w marcu.

 

Praca uczniów raciborskiej szkoły.

 

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here