Nauka to potęgi klucz czyli młodzi raciborzanie we Wrocławiu

Na to wydarzenie czekali wszyscy uczestnicy Ferii z Biblioteką. 8 lutego odbyła się wycieczka do Wrocławia, w programie której było zwiedzanie multimedialnej biblioteki oraz Ogrodów Doświadczeń „Humanitarium”

W Mediatece dzieci i młodzież zapoznano z zasadami funkcjonowania tej nowoczesnej placówki oraz ze zbiorami do których należy zarówno bogaty księgozbiór, jak również multimedia: filmy DVD i BLU-RAY, płyty muzyczne, audiobooki, gry PC oraz elektroniczne programy edukacyjne. Pracownik Mediateki oprowadzając uczestników po bibliotece szczególną uwagę zwrócił na zabezpieczenia zbiorów jakie posiadają. Odbyła się nawet próba wyjścia z nieodkodowaną płytą, co natychmiast spowodowało automatyczne włączenie się alarmu. Z zaciekawieniem dzieci wysłuchały informacji o całodobowej wrzutni czyli trezorze, znajdującym się na zewnątrz budynku, służącym do zwrotów wypożyczeń. Następnie zaproszono zwiedzających do MultiCentrum – interaktywnego centrum edukacji.     

- reklama -

 

 

Po małym „co nieco” w MacDonaldzie oraz spacerze po wrocławskim rynku i spotkaniu z krasnalami cała grupa udała się do Humanitarium, czyli  centrum nauki oferującym interaktywną wystawę z elementami multimedialnymi, poświęconą człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Tam przez dwie godziny dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach ucząc się przez zabawę. Przy pomocy wykwalifikowanego personelu robiły doświadczenia chemiczne, dowiedziały się jak działa ludzkie ciało, poznały świat zmysłów a w dziale ekologii i energii na przykładzie miniatur domów dowiedziały się jakiego rodzaju zasilenie i media są wymagane do ich prawidłowego funkcjonowania. Poza tym samodzielnie sprawdzały swój słuch, wzrok, prędkość czy też refleks. A wszystko odbywało się w formie multimedialnej zabawy.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i co najważniejsze wzbogaceni o nową wiedzę oraz nowe doświadczenia wszyscy szczęśliwie wrócili do Raciborza.

 

MiPBP

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here