Mistrzowie sportu nagrodzeni

4

W Raciborskim Centrum Kultury odbyła się Gala Sportu. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali najlepsi sportowcy z Raciborza i powiatu raciborskiego (zdjęcia) , którzy w ubiegłym roku osiągali sukcesy w kraju i za granicą.

 

- reklama -
 
 
Wyróżnienia indywidualne V Gala Raciborskiego Sportu – statuetka Raciborski Champion 2011 – medaliści mistrzostw Polski, Europy, Świata.
 
Zapasy styl klasyczny
1. Arkadiusz Gucik – złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym w kat 50 kg, Wicemistrz Polski Juniorów indywidualnie i Wicemistrz Polski Seniorów drużynowo. klasycznym
2. Dawid Ersetic – Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów indywidualnie i Wicemistrz Polski Seniorów drużynowo,
3. Mateusz Wolny – Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Seniorów indywidualnie
4. Mateusz Wanke – Wicemistrz Polski Seniorów drużynowo uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów,
5. Kamil Błoński – Mistrz Polski Seniorów indywidualnie i drużynowo Wicemistrz Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
6. Dawid Tejchman – Wicemistrz Polski Seniorów drużynowo, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, srebro Międzynarodowych  Mistrzostw Polski Juniorów.

Zapasy styl wolny i zapasy kobiet
7. Sara Jezierzańska – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek,
8. Justyna Ratyńska – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek.
obie były uczestniczkami Mistrzostw Europy Juniorek Sara bliżej podium ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu.
9. Nikola Chluba – brązowa medalistka Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorek,
10. Paula Kozłow – złota medalistka Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorek.
11. Sebastian Jezierzański – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 
12. Paweł Drzeżdzon – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów,
13. Ryszard Nowak – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów,
14. Nataniel Ostrowski – brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów,
15. Mateusz Kampik – brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów,
16. Patryk Żelechowski – brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów

Pływanie
17. Agnieszka Ostrowska – złota medalistka w pływaniu na dystansie 200 m stylem klasycznym i dwukrotna srebrna medalistka (100 m i 50 m stylem klasycznym) Głównych Letnich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz brązowa medalistka (200 m stylem klasycznym) Głównych Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, uczestniczka Mistrzostw Europy w Pływaniu w Szczecinie oraz Letniej Uniwersjady w Shenzen.
 
18. Krzysztof Tokarski – złoty medalista Mistrzostw Polski  i Rekordzista Polski Juniorów 15 – letnich w pływaniu na dystansie 100 m. stylem klasycznym (1:02,66),
19. Katarzyna Nawaryńska – srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu stylem grzbietowym na dystansach 50m, 100m i 200 m 
20. Wojciech Gabrysz – srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów 16 – letnich w pływaniu na dystansie 200 m. stylem grzbietowym (2:10,32),
21. Katarzyna Rogacz – brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów 15 – letnich w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 200 m (2:46,75),

Lekka atletyka:
22. Justyna Święty – srebrna medalistka Mistrzostw Europy Juniorek w sztafecie 4 x 400 m, złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w hali w biegu na 800 m (2:14,89), srebr
23. Rafał Smoleń – złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w hali w biegu na 300 m (0:34,80 – Rekord Polski), srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w biegu na 400 m.

Triathlon:
24. Tomasz Marcinek – srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Siatkówka plażowa kobiet:
25. Karolina Daniszewska i Aleksandra Baron – brązowe medalistki Mistrzostw Polski Juniorek, finalistki wśród kadetek na co dzień grające w II lidze seniorek w drużynie GS UKS Krzanowice. 

Modele szybowców sterowanych mechanicznie kat F1E:
26. Marek Łysakowski – Mistrz Polski Seniorów F1E
27. Katarzyna Szymańska – Wicemistrzyni Świata Juniorów F1E drużynowo, brązowy medal Puchar Świata Juniorów F1E indywidualnie (oboje – Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych)
Szachy:
28. Veronika Gazikova – Mistrzyni Polski do lat 12 KSz Silesia Racibórz
29. Viktor Gazik – Mistrz Europy do lat 10 KSz Silesia Racibórz

Sporty walki:
Grappling: (Polski Związek Zapaśniczy)
30. Wojciech Płachciak – Wicemistrz Świata Seniorów NO – GI (bez kimon) i GI (w kimonach) w kat 80 kg. – MKS Sparta Kuźnia Raciborska,
31. Karol Salomon – Mistrz Polski Seniorów GI, brązowy medal NO – GI w kat 60 kg. – LKS Dąb Brzeźnica,

 Brazylijskie jiu – jitsu:
32. Kamil Tarnawski złoty medal I Mistrzostw Polski Seniorów kat. 67 kg purpurowe pasy senior
33. Łukasz Turlejski złoty medal I Mistrzostw Polski Seniorów kat. 73 kg niebieskie pasy senior
34. Kamil Kwok złoty medal I Mistrzostw Polski Juniorów kat. 73 kg  kolorowe pasy junior

Iaido i Jodo: (Polski Związek Kendo)
35. Adam Majchrzak – srebrny medal Mistrzostw Polski Iaido w kat. nidan, brązowy medal Mistrzostw Polski Jodo w kat. shodan  

Reprezentanci Polski w grach zespołowych: piłka siatkowa kobiet i piłka nożna
36. Magdalena Kuziak – wychowanka UKS Krzanowice, reprezentantka Polski U – 17 w piłce siatkowej kobiet – gra na pozycji libero podobnie jak w  I lidze seniorek w drużynie SMS PZPS Sosnowiec.
37. Łukasz Zejdler – wychowanek KP Unia Racibórz, reprezentant Polski U – 20 w piłce nożnej, lewy pomocnik bądź lewy obrońca obecnie jest zawodnikeim Baniku Ostrava .  

Trofea szklane
Raciborski Super Champion – Sport Profesjonalny – RTP Unia Racibórz
Raciborski Super Champion – Sportowe Wydarzenie Roku – MKZ Unia Racibórz
Raciborski Super Champion – Sport Dzieci i Młodzieży – LKS Dąb Brzeźnica
Raciborski Super Champion – Sport Amatorski – Raciborska Liga Piłki Siatkowej

 

 
 

 

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Gratuluję wyróżnionej Pani Marii Gawliczek , trenerce pływaków w ZSOMS
    która od wielu lat oddana jest całkowicie tej dyscyplinie sportu,
    kocha to co robi i uzyskuje sukcesy. Jak to mówi przysłowie „Bez pracy, nie ma kołaczy”. Cieszę się niezmiernie , że władze miasta i powiatu dostrzegły i doceniły tą pracę trenera. Oby tak dalej.

  2. Agnieszka Ostrowska Mistrzyni Polski Seniorów na dystansie 200 m klas. Vice- Mistrzyni na dystansie 100 i 50 klas , uczestniczka Universiady (Xiii miejsce ) uczestniczka Mistrzostw Europy , studentka III roku matematyki w PWSZ w Raciborzu i zawodniczka AZS – PWZS , czy to wstyd ?.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here