Edyta Geppert w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

Na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" wystąpi zespół Glayzy. W Pałacyku Rafako odbędzie się "Spotkanie z muzą". W Wodzisławiu będzie można obejrzeć pokaz driftu, a w Strzesze spektakl "Regał ostatnich tchnień".

2 marca: Wernisaż wystawy "Racibórz w zimowej szacie"

- reklama -

2 marca o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędzie się spotkanie SKNFA Foton w cyklu "Rozmowy o fotografii". Podczas spotkania odbędzie się wernisaż wystawy "Racibórz w zimowej szacie – sztuka fotografowania". Wystawa "Racibórz w zimowej szacie – sztuka fotografowania" jest efektem pracy uczestników warsztatów fotograficznych, które odbyły się w czasie ferii zimowych.

2 marca: Glayzy na Końcu Świata

2 marca o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się koncert czeskiego zespołu Glayzy. Glayzy to żywiołowa kapela o rockowym brzmieniu. Cechą charakterystyczną kapeli Glayzy jest jej różnorodność, która dotyczy nie tylko muzyki ale również tekstów. Wśród członków kapeli znajdują się przedstawiciele mniejszości polskiej i dzięki temu oprócz tekstów w języku czeskim, powstają także teksty w języku polskim. Nie ograniczają się jednak na wspomniane wcześniej języki. Z podium można usłyszeć również słowacki, angielski, rosyjski, gwarę śląską czy też zmodyfikowany dialekt afrykański. Jeśli chodzi o tworzoną muzykę, muzycy łączą ze sobą ostre, rytmiczne, rockowe riffy z lekkim i skocznym stylem funky, motywami egzotycznymi oraz melodyjnymi, wpadającymi w ucho elementami.

 

 

3 marca: "Regał ostatnich tchnień" w Strzesze

3 marca o godzinie 18.00 w Domu Kultury "Strzecha" przy ul. Londzina 38 w Raciborzu będzie można obejrzeć spektakl "Regał ostatnich tchnień" w wykonaniu Teatru Tetraedr.

3 marca: "Spotkanie z muzą" po raz 3.

Trzecie "Spotkanie z muzą" rozpocznie się od spektaklu kabaretowego pt. "Pościel z adamaszku" z Hanną Hołek w roli głównej. Nastepnie odbędzie się "Loteria życzeń", której towarzyszyć będzie koncert. Najpiękniejsze polskie i światowe pieśni o miłości i kobietach zaśpiewają Marzena Korzonek, Hanna Hołek, Julia Pawlak i Marcin Mendera – Ziemiński. Na fortepianie przygrywał będzie Adam Drzewiecki. Kolejna edycja imprezy odbędzie się 3 marca o godzinie 18.00 i przebiegać będzie pod tytułem "Spóźnione walentynki przed dniem kobiet…". Bilety za wcześniejszą rezerwacją telefoniczną w cenie 20 zł (nr tel. 603 943 257, 512 218 793). Można je nabyć także drogą internetową poprzez wpłatę na konto nr 51 8475 0006 2001 0014 5251 0001. Potwierdzenie wpłaty upoważnia do uczestnictwa w imprezie.

 

 

3 marca: Bez Dodatku Cukru zagra w Atmosfear

W sobotę, 3 marca o godzinie 19.00 w klubie Atmosfear w Raciborzu wystąpi zespół Bez Dodatku Cukru. Jako support wystąpi grupa Dźwięki Kolorów Retro. Zespół Bez Dodatku Cukru powstał w czerwcu 2010 roku z inicjatywy gitarzysty Sergiusza Prygi i śpiewającej gitarzystki Hani Bratkowskiej. Za perkusją zasiadł Krzysiek Humeniuk, który przyprowadził basistę Damiana Małeckiego. Wtedy zaczęły powstawać pierwsze utwory i po 6 miesiącach zespół zagrał swój pierwszy koncert. Bez Dodatku Cukru to kapela grająca klasyczną muzykę rockową inspirowaną trendami lat 70. i 80., ale nie ograniczającą się tylko do tego przedziału.

 

 

4 marca: Pokaz driftu w Wodzisławiu

Na 4 marca planowany jest trening driftu na parkingu starego WPK w Wodzisławiu Śląskim. Impreza potrwa od 9.00 do 15.00. Będzie można spróbować jazdy bokiem, siedząc na fotelu pasażera. Bilety na "Dritf taxi" do nabycia u DJ'a w dniu pokazu. Organizatorzy chcą, by impreza odbywała się cyklicznie – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

4 marca: Edyta Geppert wystąpi w Raciborzu

4 marca o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się koncert Edyty Geppert. Bilety w cenie 40 i 50 zł można kupić w kasie RCK. Edyta Geppert ukazała się po raz pierwszy szerszej publiczności w 1984. Zdobyła wówczas I nagrodę na VII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Sukcesy na opolskim festiwalu odnosiła jeszcze w 1986 i 1995. Jest jedyną polską piosenkarką, która do tej pory otrzymała trzykrotnie GRAND PRIX na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

 

4 marca: Koncert Piekarskiej Orkiestry Kameralnej

W niedzielę, 4 marca o godzinie 15.45 w kościele pw. św. Mateusza i Macieja w Raciborzu – Brzeziu odbędzie się koncert sakralny pt. "Najpiękniejsze utwory muzyki postnej i pasyjnej". Podczas koncertu wystąpią członkowie Piekarskiej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Klaudiusza Jania wraz z wokalistką Aleksandrą Poniszowską. Więcej o artystach na stronach internetowych: www.klaudiuszjania.pl  oraz www.halka.vot.pl.

 

5 marca: Spektakl "Krzesiwo" w MDK

5 marca o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu będzie można obejrzeć spektakl "Krzesiwo". Wystąpią – wychowankowie z Koła Żywego Słowa, które prowadzi Agnieszka Czarna oraz Koła Emisji Głosu prowadzonego przez Daniela Rożek. Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here