Ukrainiec zatrzymany w Zabełkowie

0

Kontrola legalności pobytu cudzoziemców prowadzona przez patrole Straży Granicznej w Zabełkowie ujawniła naruszenie przepisów przez obywatela Ukrainy, który miał pracować w Polsce, ale nie przejawiał takich chęci.

Do zdarzenia doszło na drodze w rejonie Zabełkowa, podczas kontroli ukraińskiego busa. Jednym z jego pasażerów był 53-letni obywatel Ukrainy, legitymujący się paszportem i polską wizą wydaną we wrześniu 2011 roku, w celu podjęcia w Polsce pracy zarobkowej.

- reklama -

 

Zgodnie z wizą, którą otrzymał na podstawie przedłożonego oświadczenia o zamiarze powierzenia mu pracy, obywatel Ukrainy powinien pracować u polskiego przedsiębiorcy z Mazowsza. Tego jednak nie zrobił i  o po wjeździe do Polski od razu wyjechał do Czech, skąd teraz wracał. Oświadczył, że w ogóle nie miał zamiaru w Polsce pracować. Celowo wprowadził w błąd urzędnika polskiego konsulatu na Ukrainie, co do rzekomego zamiaru podjęcia pracy w naszym kraju, by łatwiej uzyskać wizę, która umożliwi mu przekroczenie ukraińsko-polskiej granicy, a tym samym wjazd na terytorium strefy Schengen.

 

Dlatego Straż Graniczna nie tylko unieważniła wykorzystywaną niezgodnie z przeznaczeniem wizę, ale także przedstawiła obywatelowi Ukrainy zarzut jej wyłudzenia. Cudzoziemiec przyznał się i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej. Po zakończeniu czynności został zwolniony celem realizacji otrzymanej decyzji administracyjnej zobowiązującej do opuszczenia terytorium Polski.

 

SG

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here