Ostatnia prosta do rydułtowskiej galerii

2

Najpóźniej w czerwcu oddana do użytku ma zostać galeria handlowa w Rydułtowach. Swoją wielkością będzie przypominać największą do tej pory galerię handlową w Raciborzu, Galerię Młyńską.

Tuż obok powstającej w Rydułtowach galerii, bliżej ul. Bema buduje się Kaufland wraz z parkingiem, jednak ze względu na późniejsze rozpoczęcie prac, może zostać oddany później niż samo centrum. Galeria będzie miała powierzchnię ponad 4 tys.m.kw. Zainteresowani wynajmem w centrum są m.in. Deichmann, Inmedio, Decathlon, JYSK i McDonald’s.

- reklama -

Urzędnikom z rydultowskiego urzędu miasta sen z powiek spędzają jednak rozwiązania komunikacyjne w najbliższym otoczeniu realizowanej inwestycji. Pobliskie skrzyżowanie ul.Czerniakowskiej-Bartnickiej-Bema-Ładnej pierwotnie chciano przebudować na rondo typu. nerka. Z pomysłu jednak zrezygnowano. – Skrzyżowanie z pewnością nie może pozostać w obecnym stanie, bo przy zwiększonym ruchu, jaki wygeneruje nowe centrum, ta część miasta mogłaby zostać całkowicie zakorkowana – przyznaje sekretarz rydułtowskiego magistratu Krzysztof Jędrośka.

 

 

Urzędnicy z Rydułtów są bardzo determinowani i nawet zadeklarowali właścicielowi drogi (Zarząd Dróg Wojewódzkich), że dołożą się finansowo do przebudowy odcinka. Partycypację w kosztach obiecały tez dwa inne samorządy: rybnickie starostwo i wodzisławski urząd miasta). – Bardzo zależy nam na rozwiązaniu tego problemu, czas nagli a trudności się piętrzą – przyznaje Jędrośka nie wchodząc w szczegóły.

Ostatecznie wielkiej przebudowy skrzyżowania nie będzie, przy drogach stanie jedynie sygnalizacja świetlna, która ma pomóc upłynnić ruch. Na razie jednak, nie wiadomo kiedy.

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here